Mobilā versija
Brīdinājums +10.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 27. maijs, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Pirmo Jāzepa Pīgožņa balvu saņem gleznotājs Roberts Muzis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Sv. Pētera baznīcā Jāzepu dienā 19. martā atklāta pirmā izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, un apbalvoti arī izstādes laureāti.

Pirmo Jāzepa Pīgožņa balvu saņēma gleznotājs Roberts Muzis – Latvijas Universitātes profesors, plaši pazīstams un nozīmīgs Latvijas ainavas glezniecības pārstāvis. Izstādes atklāšanā mākslinieks saņēma Zelta diplomu, bet apzeltītā sudraba medaļa, kuras autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, kā arī naudas balva 3000 eiro apmērā laureātam tiks pasniegta 19. septembrī, kad balvas izstādi atklās Preiļos.

Tika pasniegtas arī speciālbalvas. A/S “Lauku Avīze” speciālbalvu par tīrību domās un dzidrumu sajūtās saņem māksliniece Vita Merca, mākslinieka Aleksandra Stankēviča speciālbalva par profesionālo līdzekļu un izteiksmes jauninājumiem piešķirta māksliniecei Kristīnei Kvitkai, bet leģendārā ansambļa “Čikāgas piecīši” mūziķa Alberta Legzdiņa speciālbalvu par īsteni latvisku ainavu saņēma gleznotāja Agnija Ģērmane.

Prieku par autoru lielo atsaucību – pirmajai balvai tika iesniegti 229 darbi, ekspozīcijā izliktas 77 autoru 107 gleznas – pauda balvas atbalstītāju pārstāve, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, izsakot cerību, ka likts pamats jaunai tradīcijai.

Pievienot komentāru

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (2)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+