×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Pirmo Krodera balvu saņem Indra Briķe

Foto - LETAFoto - LETA

20. janvāra vakarā, Oļģertu vārda dienā, asprātīgā un teatrālā noskaņā pirmo reizi tika pasniegta Krodera balva, par pirmo laureāti kļūstot aktrisei Indrai Briķei, portālam LA.lv paziņoja Valmieras Drāmas teātra pārstāve Zane Ceriņa.

Vakara veidotāji līdz pasākumam centās saglabāt intrigu, izvirzītos nominantus un laureātu paziņojot tikai balvas pasniegšanas vakarā. Krodera fonda valdes locekle Evita Sniedze arī pauda, ka balva varētu kļūtu par nozīmīgu tradīciju Latvijas teātra dzīvē.

Apbalvošanas ceremoniju vadīja aktieri Vilis Daudziņš un Artūrs Skrastiņš, klātesot pārējiem Krodera fonda valdes locekļiem – Evitai Sniedzei, aktierim Rihardam Rudākam un scenogrāfam Mārtiņam Vilkārsim. Pirmā Krodera balva netika piešķirta par vienas sezonas veikumu, kā tas būs turpmāk, bet par izcilu devumu kādā teātra žanrā vairāku gadu garumā..

Tāpēc likumsakarīgi un pēc vienbalsīga Krodera fonda valdes locekļu lēmuma Krodera balvu šogad saņēma aktrise Indra Briķe, kas Oļģerta Krodera radīto izrāžu tuvumā izaicinoši bijusi jau no 17 gadu vecuma un izcili radījusi skaistas un klasiskas lomas divdesmit gadu garumā. Aktrise emocionālā gaisotnē saņēma mākslinieka Aivara Vīlipsōna veidotu statueti – metu topošajam Krodera piemineklim, kura pamatā bronzas ābele ar āboliem – tās lapotni var lasīt gan kā Krodera galvu, gan zemeslodi. Laureāte tika arī pie naudas balvas 500 latu (711.44 EUR) vērtībā, kas, respektējot Krodera humoru un turēšanos pie vērtībām, tika pasniegta Latvijas latos.

Krodera fonda valde šogad, ieskaitot laureāti Indru Briķi, balvai bija izvirzījusi 12 nominantus, vērtējot pretendenta izaicinošo dabu un izcilību daudzu gadu laikā:

režisorus Dž.Dž. Džilindžeru, Elmāru Seņkovu, Māru Ķimeli un Indru Rogu, kura izaicinoši un būtiski interpretējusi un Valmierā pārvērtusi inscenējumos pasaules klasikas darbus; režisoru un pedagogu Pēteri Krilovu, teātra zinātnieci Silviju Radzobi, literatūras zinātnieku Gunāru Bīberu, scenogrāfu Andri Freibergu, aktrises Ievu Puķi, Elīnu Vāni un Kristīni Nevarausku.

Kā vēstīts iepriekš, Krodera balvu iniciējis un pasniedz Krodera fonds, kas dibināts, lai saglabātu ievērojamā režisora piemiņu un veicinātu radošu viņa mākslas un dzīves skatījuma attīstību latviešu teātrī. Fonda locekle Evita Sniedze uzsver, ka “balva varētu kļūtu par nozīmīgu notikumu Latvijas teātra dzīvē”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+