Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Pirmo Latvijas simtgades monētu kals Austrijā (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Pirmo no kopumā trim plānotajām Latvijas 100 gadu jubilejai veltītajām zelta kolekcijas monētām plānots kalt Austrijas kaltuvē “Münze Österreich” AG.

Plānotā līgumcena ir 834 930 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Šī summa ietver zelta cenu 777 700 eiro dienā, kad tika atvērts kaltuves iesniegtais piedāvājums, savukārt 55 230 eiro ir 7000 monētu kalšanas izmaksas, bet piegādes izmaksas ir 2000 eiro.

Kaltuve izraudzīta atklātā konkursā, kurā tika saņemti divi piedāvājumi. Par uzvarētāju atzīts piedāvājums ar viszemāko cenu, teikts paziņojumā par konkursa rezultātiem.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas 100 gadu jubilejai veltīto zelta kolekcijas monētu sērijā plānotas trīs zelta monētas. Viena monēta būs veltīta ripsaktai, otra – pakavsaktai, trešā – burbuļsaktai. Monētu grafisko dizainu veido Ingūna Elere.

Šogad plānots izlaist pirmo no zelta monētām – “Zelta saktu I”.

Monētas nominālvērtība būs pieci eiro. Plānotā šīs monētas tirāža ir līdz 7000 eksemplāru. Tirāžas pirmā daļa – 2500 eksemplāru.

Monēta plānota neregulāra apļa formā, tās diametrs – 18 milimetri, svars – 3,10 grami.

Jau ziņots, ka Latvijas Banka šogad plāno izlaist kopumā septiņas kolekcijas monētas. Pirmā no tām – piecu eiro sudraba kolekcijas monēta “Pasaku monēta II. Eža kažociņš” – jau iznākusi.

Latvijas Banka gadā izlaiž piecas līdz septiņas kolekcijas monētas ar Latviju raksturojošiem sižetiem un augstvērtīgu māksliniecisko izpildījumu. Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāk apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu krāsa, diametrs, svars, materiāls būtiski atšķiras no apgrozības monētu raksturlielumiem.

Gan 2014., gan 2015.gadā Latvijas Banka izdeva sešas kolekcijas monētas. Interesenti informāciju par Latvijas Bankas kasēs nopērkamajām kolekcijas monētām var meklēt centrālās bankas interneta vietnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jūs domājiet, kā Ekonomiku būvēt augšā! Nevis kautkādas atkal un atkal monētas kalt! Latviešu tautas Labklājība ir kautkur iestigusi! Ražojošu ekonomiku iedzīvotāji gaisa Latvijā! Latvijā palikušajiem Latviešiem vajag Normāli apmaksātas darba vietas! Strādniekiem! Lai tie kuri vēl palikuši Latvijā un tie kuri gribēdami nevar aizbraukt, lai tai sabiedrības daļai beidzot uzlabojas maksātspēja! Jūs ekonomiku beidzot būvējiet augšā! Nejau tirdzniecības, vai izklaides centrus! Latviešu cilvēkiem vajag Plaukstošu ekonomiku! Nevis šādu saskābušiem ķīseli, kā ir pēdējos 25 gados!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+