×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. jūnijs, 2012
Drukāt

Pirmo reizi 100 gadu laikā pa virvi pāriet pāri Niagāras ūdenskritumam

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pasaulslavenais virves staigātājs Niks Valenda piektdien kļuvis par pirmo cilvēku vairāk nekā gadsimta laikā, kurš pa virvi pārgājis virs Niagāras ūdenskrituma.

Desmitiem tūkstoši cilvēku bija sapulcējušies pie ūdenskrituma ASV un Kanādas robežas pusēs, lai noskatītos Valendas pārgalvīgo gājienu. Viņš ūdenskritumu šķērsoja tā platākajā vietā.

Valendas gājiens pa 60 metru augstumā virs Ziemeļamerikas lielākā ūdenskrituma iekārto virvi ilga 25 minūtes, krietni mazāk par prognozētajām 35 līdz 40 minūtēm. Gājienu viņš pabeidza plkst.22.40 ūdenskrituma Kanādas pusē.

Notikušo pārraidīja ASV telekanāls ABC ar piecu sekunžu nobīdi.

Valenda pa virvi devās ar garu kārti līdzsvara noturēšanai. Viņa gājienu apgrūtināja vējš un ūdenskrituma radītās šļakatas.

Viņam bija radiosakari ar savu tēvu, ar kuru viņš sazinājās gājiena laikā.

“Mans dievs, tas ir neticami, tas ir elpu aizraujoši, es jūtos patiesi labi,” tūlīt pēc gājiena sākuma ziņoja Valenda.

Vēlāk viņš pavēstīja, ka ir “ļoti slapjš”. “Tas ir tik fiziski grūti, ne tikai garīgi, bet fiziski,” sacīja Valenda. “Cīnīties ar vēju nav viegli. Es jūtu, kā stingst manas rokas.”

Pūlis bija sajūsmā, kad Valdena sasniedza ūdenskrituma Kanādas pusi. Viņš uz brīdi nometās uz viena ceļa un pamāja pūlim.

19.gadsimtā 14 cilvēki mēģināja pa virvi pāriet pāri Niagāras ūdenskritumam, no kuriem dažiem tas izdevās, līdz tas tika aizliegts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+