×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Pirmo reizi 20 gados plāno apstiprināt Jaunsardzes attīstības plānu (4)

Foto no Rekrutēšanas un jaunsardzes centra arhīvaFoto no Rekrutēšanas un jaunsardzes centra arhīva

Aizsardzības ministrija (AM) ir izstrādājusi Jaunsardzes attīstības plānu līdz 2024. gadam un plāno to iesniegt apstiprināšanai Ministru kabinetā. Par to piektdien aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) tikšanās laikā informējis Rēzeknes jaunsargu vienību.

Plāns paredz, ka 2020. gadā vismaz 16 000 Latvijas jauniešu būs iespēja iesaistīties ar resursiem nodrošinātā, profesionāli organizētā Jaunsardzes kustībā, informē AM.

Paredzēts, ka Jaunsardze darbosies katrā Latvijas pašvaldībā ar proporcionāli plašāku Jaunsardzes pieejamību lielākajās republikas pilsētās. Plānots arī attīstīt atbalstu Valsts aizsardzības mācībai kā izvēles priekšmetam vidusskolās.

Resursu piešķiršana Jaunsardzes kustībai jau vidējā termiņā ļaus organizēt drošas un aizraujošas nodarbības. Tas dos iespēju ikvienam jaunsargam gan saturīgi pavadīt brīvo laiku, gan motivēs nodarboties ar regulārām fiziskām aktivitātēm un pilnveidot sevi, iegūstot jaunas prasmes un iemaņas, kas var noderēt turpmākajā dzīvē.

Jaunsardzes attīstības plāns, kurā būtu noteikts konkrēts finansējuma apjoms un sasniedzamie rezultāti, līdz šim nav ticis izstrādāts, un līdz ar to Jaunsardze šobrīd ir pieejama tikai daļā valsts teritorijas. Turklāt esošais jaunsargu skaits krietni pārsniedz pašreizējās AM iespējas jaunsargus pilnvērtīgi nodrošināt ar mācību procesam nepieciešamajiem resursiem.

“Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā katrs ieguldījums Jaunsardzes attīstībā ir gan ieguldījums jaunatnes piederības apziņas veidošanā valstij, gan ieguldījums sabiedrības integrācijā, gan ieguldījums valsts drošības stiprināšanā ilgtermiņā,” uzsvēra aizsardzības ministrs.

Profesionāla, pieejama un nodrošināta nacionāla mēroga jaunatnes patriotiskās audzināšanas kustība šobrīd ir sevišķi aktuāla gan saistībā ar pēdējā laika ģeopolitiskajiem notikumiem Eirāzijā, gan atsevišķu valstu centieniem Latvijas jauniešus, sevišķi mazākumtautību pārstāvjus, iesaistīt militāra un ideoloģiska rakstura nometnēs ārpus Eiropas Savienības robežām, atzīmē AM.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Gādājiet par veselīgu un vingru stāju. Un nedodiet puišeļiem ieročus.

  2. Vējonis malacis,bet, Rinkevičs arī, superministrs.!

  3. Malacis Vējonis – sen vajadzēja jau jauniešus pievērst patriotismam par Tēvzemi, kā arī drusku tālāk no datorspēļu konsolēm uz reālām kustībām svaigā gaisā un prāta trennēšanu pie mācību grāmatām. ZZS Vējonis izpelnās uzslavas! Malacis!

  4. … Trukst politiskais saturs planam … proti, Jaunsardzes, Zemessardzes un VBS abalstitas darba vietas – absolventiem piesakoties valsts darba, vai valsts finansiali atbalstitos pasakumos , darbinieku izvele tiks vera nemta sada kvalifikacija ( prasmju, iemanu, patriotisma un citu iegutoatributu del )!

Draugiem Facebook Twitter Google+