×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Pirmo reizi “2ANNAS” piedāvā teju 50 filmu seansus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilggadējais un Latvijā stabilākais filmu festivāls “2ANNAS” saviem skatītājiem sagatavojis jaunu pārsteigumu – iespēju pārkāpt robežas arī viņiem. Izvērtējot teju 1500 filmas, izveidoti 47 filmu seansi un bagātīga pasākumu programma, kuru laikā no 17. līdz 26. oktobrim aicināts apmeklēt ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis. Atklāt festivālu 17. oktobra vakarā aicināti visi festivāla draugi un cienītāji plkst. 18:00 kinoteātrī “Splendid Palace”, vērojot filmas “Doktora Kalgiari kabinets” ar dzīvās mūzikas pavadījumu un citiem pārsteigumiem.

“Mūsdienu pasauli definē tās robežas un attīsta to pārkāpšana, tāpēc šogad festivāls lūkojas uz ētikas, politikas, māksliniecisko tradīciju un privātās telpas robežu pārkāpšanu kino,” par festivāla tematiku “Robežpārkāpēji” stāsta festivāla programmu direktore Anna Veilande – Kustikova. “Šī robežu pārkāpšanas tēma festivāla ietvaros tiks apskatīta gan Latvijas kinematogrāfa vēsturiskajā griezumā, gan mūsdienu kino tēmu un formas atklājošās skatēs. Šogad vēlamies pārkāpt robežas filmu skatēs, atlasot tādas īsfilmas, kas pārkāpj tēmu, tabu, pieradumu un žanru robežas,” stāsta Anna Veilande – Kustikova.

Jau iepriekš ziņots, ka Baltijas kino cienītāju iemīļotajā Rīgas Starptautiskajā filmu festivālā “2ANNAS” šogad iesniegts rekordliels filmu skaits, sasniedzot gandrīz 1500 filmu apjomu. Pirmo gadu festivālā ietverta arī pilnmetrāžas filmu sadaļa, kurā konkursa kārtībā saņemtas 170 filmas. Festivāla “2ANNAS” ietvaros būs pieejami 47 filmu seansi, kā arī vairāki īpašie notikumi, piemēram, festivāla īpašā atklāšanas filma ar dzīvo mūziku 17. oktobrī, kas ir sacerēta īpaši šim notikumam, ”Still Moving” – komiksu izstāde un animācijas darbu skate sadarbībā ar “Kuš!”, brāļu Raita un Laura Ābeles jaunākās īsfilmas ”Kastrāts kuilis” pirmizrāde 22. oktobrī, kā arī filmu uzņemšanas un attīstīšanas meistardarbnīca no 17. līdz 20. oktobrim, kuras rezultātus – uzņemtās filmas uz 16 mm lentēm – varēs redzēt 20. oktobra vakarā kinoteātrī “KSuns”.

“Mums ir svarīgi, lai festivāla apmeklējums nav tikai ķeksīša pēc, bet, lai cilvēki savu laiku pavadītu pilnvērtīgi, un materiāls, ko mēs izrādām, skatītājus intelektuāli un emocionāli uzrunātu,” stāsta festivāla “2ANNAS” producente Agnese Logina. “Šī iemesla dēļ šogad ļoti rūpējamies par to, lai pēc seansiem skatītājiem būtu, kur satikties un sapulcēties, pārrunāt redzēto un gūtos iespaidus. Mūsuprāt, nav nekā bēdīgāka, ja skatītājs pamet filmu festivāla seansu bez iespējas dalīties savos ieskatos, pārdzīvojumos un emocijās,” noslēdz Agnese Logina.

Filmas būs iespējams noskatīties kinoteātra “Splendid Palace” telpās, kinoteātrī “KSuns”, “Kaņepes Kultūras centrā” un citur. Papildus filmu programmām “2ANNAS” festivāla apmeklētājiem piedāvās iespēju tikties ar filmu režisoriem klātienē, aicinās piedalīties meistarklasēs gan profesionāļiem, gan citiem interesentiem, rīkos publiskas diskusijas par festivālā apskatītām tēmām, kā arī aicinās kino cienītājus tikties neformālā gaisotnē pēc filmu izrādīšanas dažādās festivāla norises vietās.

Jāatzīmē, ka šogad “2ANNAS” pārkāpj arī ģeogrāfiskās robežas; starp filmu festivāla apmeklētājiem būs viesi no Grieķijas, Libānas, Izraēlas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas, Lielbritānijas, Ungārijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas. Pārkāpjot sudraba ekrāna tradīcijas, “2ANNAS” uz kino ekrāna ļaus nonākt darbiem, kurus varētu saukt par plaģiātu skatē “Fan made music videos”, risinot jautājumu par to, kur doties, kad oriģinalitāte ir izsmelta un kad robežu pārkāpšana nozīmē iepriekšradīta materiāla pārstrādi.

Šogad “2ANNAS” piedāvās mūsdienu darbus, kas izmanto seksualitāti kā prizmu, caur kuru tiek skatītas citas tēmas programmā “Erotic?”. Festivālā tiks iekļauta arī politiski vēsturisko robežpārkāpēju filmu programmu grupa “RADICAL”, kas veidota sadarbībā ar Vīnes Neatkarīgo īsfilmu festivālu un Bristoles īsfilmu festivālu “Encounters”. Tāpat arī 2ANNAS” piedāvās ieskatu Libānas robežpārkāpēju tradīcijās, kā arī īpašu 16 mm filmu skati, kas atceļojusi no Grieķijas. Tāpat kino cienītāji varēs novērtēt animācijā un komiksos strādājušo mākslinieku – robežpārkāpēju programmu.

Plašāka programma: http://2annas.lv/lv/festivala-norises-grafiks/

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+