×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Pirmo reizi atjaunotajā Latvijā izsludina operas libretu konkursu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gatavojoties Latvijas un Latvijas Nacionālās operas simtgadei, Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) izsludina operas libretu konkursu, aģentūru LETA informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunu latviešu oriģināldarbu radīšanu operas žanrā.

Pēc Treiles paustā, līdz šim Latvijā rīkoti divi libretu konkursi. Pirmo operas libretu konkursu 1903.gadā izsludināja Rīgas Latviešu biedrība un tā rezultātā vēlāk tika radītas pirmās latviešu operas – Alfrēda Kalniņa “Baņuta” ar Artūra Krūmiņa libretu un Jāņa Mediņa “Uguns un nakts”, kuras pamatā ir Raiņa luga. Otro operas libretu konkursu 1939.gadā izziņoja Latvijas rakstu un mākslas kamera, taču Latvijas valsts tika okupēta, un tas palika bez rezultāta.

Turpmākajos gados neviena latviešu operas libretu konkurss nav sarīkots, tādēļ LNOB rīko šo konkursu ar cerību, ka nākotnē Latvijā tiks radītas vismaz trīs jaunas dažāda žanra operas. Tā kā opera sākas no libreta, Latvijas Nacionālā opera vēlas dot iespēju Latvijas literātiem, dzejniekiem un dramaturgiem.

Konkurss tiek rīkots trīs kategorijās – pilna apjoma opera LNOB Lielās zāles skatuvei, kur uzvarētāja balva būs 10 000 eiro, kameropera LNOB Jaunās zāles skatuvei ar 6000 eiro balvu un pilna apjoma opera bērnu auditorijai LNOB Lielās zāles skatuvei, kur uzvarētājs saņems 8 000 eiro.

Darbu iesniegšanas termiņš ir 2018.gada 31.marts. Konkursā iesniedzamajiem darbiem katrā kategorijā jāietver īss satura izklāsts, tēlu sistēma un apraksts, kā arī pilns libreta teksts pabeigtā secībā. Darbs pirms konkursa rezultātu paziņošanas nedrīkst būt publicēts ne daļēji, ne pilnā apjomā. Komponistam būs tiesības darbā veikt pārveidojumus.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēs kompetenta žūrijas komisija, kuras sastāvu ar rīkojumu noteiks operas valde. Komisijai ir tiesības balvu fondu sadalīt vairākiem dalībniekiem, kā arī nepiešķirt balvu nevienam no iesniegtajiem darbiem. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2018.gada 30.septembrim, publicējot uzvarētāju sarakstu LNOB mājas lapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+