×
Mobilā versija
Brīdinājums -11.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Ceturtdiena, 22. februāris, 2018
19. septembris, 2017
Drukāt

Pirmo reizi dalībai starptautiskajā misijā norīko Latvijas robežsardzes kuģi (1)

Foto - LETA. Valsts robežsardzes kuģis (VRS) "Valpas"Foto - LETA. Valsts robežsardzes kuģis (VRS) "Valpas"

Valsts robežsardzes kuģis “Valpas” otrdien dosies tālā misijā uz Eiropas Savienības dienvidu jūras robežām. Šāda dalība, iesaistot operācijā Latvijas Valsts robežsardzes kuģi, notiek pirmo reizi, portālu LA.lv informēja VR.

Operācijas, kura notiek pēc Eiropas Robežu un krasta apsardzes (FRONTEX) aģentūras lūguma, mērķis ir nodrošināt jūras robežu uzraudzību, izmantojot dalībvalstu tehnisko aprīkojumu un ekspertus, ar mērķi samazināt nelegālās imigrācijas spiedienu uz Eiropas Savienības ārējām jūras robežām.

Lai novērstu nelegālās imigrācijas plūsmu, FRONTEX aģentūra regulāri sadarbojas ar Eiropas Savienības robežsardzes struktūrvienībām, organizējot kopējās aktivitātes.

Valsts robežsardze jau kopš 2009.gada, pārstāv Latvijas Republiku FRONTEX aģentūras organizētajos kopējos pasākumos un sniedz ieguldījumu Eiropas Savienības ārējo robežu drošībā un pārrobežas noziedzības apkarošanā.

Kopējās operācijās piedalās ne tikai personāls, bet arī tehniskie līdzekļi – Valsts robežsardzes kuteri, mobilie videonovērošanas kompleksi un helikopteri.

Kopā FRONTEX operācijās 2016.gadā tika iesaistītas 238, bet 2017.gadā līdz šim brīdim 175 Valsts robežsardzes amatpersonas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+