×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Pirmo reizi daudzviet pasaulē un arī Latvijā atzīmēs Eiropas Senās mūzikas dienu

foto - Letafoto - Leta

Līdz ar pavasara iestāšanos 21. martā pirmo reizi tiks svinēta Eiropas Senās mūzikas diena, kas ir arī komponista Johana Sebastiana Baha 328. dzimšanas diena.

Kā aģentūru LETA informēja starptautiskā Baha kamermūzikas festivāls preses koordinatore Santa Krastiņa, Eiropas Senās mūzikas diena tiks svinēta gan daudzviet pasaulē, gan arī Latvijā, kur Baha kamermūzikas festivāls Latvijas publikai piedāvā viola da gamba meistara Paolo Pandolfo un klavesīnistes Ainas Kalnciemas (attēlā) koncertu.

No šī gada Eiropas Senās mūzikas organizāciju tīkls (REMA) 21. martu ir pasludinājis par Eiropas Senās mūzikas dienu, un šogad šajā dienā notiks 65 dažādi koncerti visās REMA dalībvalstīs. Pasākuma patronese ir Eiropas Savienības izglītības, kultūras, multilingvālisma un jaunatnes komisāre Andrulla Vasiliu. Visi atskaņotie koncerti tiks ierakstīti un sadarbībā ar Eiropas raidorganizāciju savienības (EBU) biedriem tiks atskaņoti dažādās pasaules valstīs.

Latvijā REMA dalībfestivāls ir Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kas piedāvās Pandolfo un klavesīnistes Kalnciemas koncertu, kurā abi mākslinieki atskaņos Baha sonātes violai da gambai un klavesīnam.

Pandorfo ir viens no šā brīža izcilākajiem senās mūzikas interpretiem. Par virtuozo izpildījumu un viola da gamba mūzikas interpretāciju koncertos un mūzikas ierakstos viņu cildinājuši Vācijas, Francijas, Spānijas, Anglijas un dzimtās Itālijas vadošie komponisti, stāstīja Krastiņa.

Abu mūziķu kopīgais koncerts notiks 19. martā Livonijas ordeņa pilī un 21. martā Lielajā ģildē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+