Juris Kalniņš

Pirmo reizi Daugavpils! 0

Daugavpils “Daugava” futbolisti svētdien Rīgā, ar 3:1 apspēlējot FB “Gulbene”, vienu kārtu pirms turnīra beigām nodrošināja Latvijas čempionu titulu. Daugavpils klubs zelta medaļas izcīnīja pirmo reizi vēsturē.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Futbola čempionāta lielāko intrigu faktiski dzēsa jau iepriekšējā kārta, un bija maz ticams, ka šodien “Arkādija” stadionā netiks kronēti 2012. gada Latvijas čempioni. Daugavpils komanda šosezon jau trīs reizes bija pārspējusi gulbeniešus (3:0, 2:0, 1:0), un pret pēdējās vietas īpašnieci arī ceturtajā savstarpējā spēlē vajadzēja paņemt trīs punktus. Citādāk punkts uz i tiktu likts pēdējā kārtā pret FK “Ventspils”.

Vēl vairāk – “Arkādija” stadionā Rīgā (spēle Gulbenē nevarēja notikt laukuma sliktās kvalitātes dēļ) runāja, ka spēles gala rezultāts jau bija zināms pirms tiesneša pirmās svilpes – 2:0 “Daugavas” labā. Vērojot pirmo puslaiku, tāds iespaids varēja rasties. Pirmās desmit minūtes aptaustījuši situāciju, daugavpilieši sāka uzbrukt ļoti bīstami, kas vainagojās ar Stenlija Ibes un Mihaila Ziziļeva gūtiem vārtiem nākamo 15 minūšu laikā. Atlikušajā puslaika daļā “Daugava” spēlētāji uz pretinieku vārtiem vairs gandrīz neskatījās. Protams, varētu būt, ka runas par spēlēšanu uz konkrētu rezultātu bija tikai nelabvēļu palaistas baumas, jo galu galā – bija skaidrs, ka uz šo maču ieradīsies vairāk mediju pārstāvju nekā ierasts ierindas virslīgas spēlēs, un šādā situācijā riskēt ar aizdomīgiem gājieniem būtu pārāk bīstami. Jāpiebilst, ka spēli apmeklēja arī Daugavpils futbola un negodīgo spēlīšu oligarhs Oļegs Gavrilovs – teorētiski diskvalificēts uz mūžu, bet praktiski joprojām komandas vadītājs. Tā kā patiesi vai nepatiesi, bet totalizatori joprojām met ēnu pār Daugavpils futbolu.

Otro puslaiku ar izcilu tālšāvienu tālajā devītniekā iesāka Artūrs Karašausks, kuram tas bija pirmais vārtu guvums šosezon 13 aizvadītajās virslīgas spēlēs, samazinot deficītu – 1:2. Minimāla rezultāta starpība saglabājās tikai piecas minūtes, jo, mēģinot pārtvert piespēli gar vārtiem, bumbu savā cietoksnī ievirzīja “Gulbene” aizsargs Ivans Gluško. Atlikušajā spēles daļā daugavpilieši bez grūtībām nosargāja pārsvaru, un viņu atbraukušie pārdesmit atbalstītāji mierīgi turpināja apslacīt saldo uzvaru ar līdzpaņemtajiem grādīgajiem dzērieniem.

“Arkādija” stadions Daugavpils klubam šosezon bijis zīmīgs – šeit nodrošināts pirmais čempionu tituls, bet aprīlī tajā tika piedzīvots mīklainais 1:6 zaudējums FC “Jūrmala”, kas izrādījās liktenīgs komandas galvenajam trenerim Ravilam Sabitovam. Pēc viņa atlaišanas komandas stūri pārņēma moldāvs Ivans Tabanovs, kurš preses konferencē atzina, ka viņa rokās nonācis labs materiāls: “Jau kopš pirmās dienas jutu, ka esam kolektīvs, kas var sasniegt rezultātu. Pirmajā spēlē manā vadībā izbraukumā uzvarējām Ventspili, un tas vēl vairāk nostiprināja pārliecību, ka komanda ir cienīga. Pat pēc nepatīkamiem zaudējumiem “Skonto” vai Liepājai ticēju, ka viss būs kārtībā. Dzīvojām kā viena ģimene – es ticēju futbolistiem un viņi ticēja man.” Pagājušajā sezonā “Daugava” ieņēma trešo vietu.

“Daugavpils komanda pelnījusi čempionu titulu, viņi šosezon spēlēja visstabilāk, bez izteiktiem kritumiem,” komplimentus pretiniekiem veltīja FB “Gulbene” galvenais treneris Mihails Koņevs. Viņa komandai pēdējā kārtā jāuzvar Rīgas “Daugava”, lai izvairītos no izkrišanas uz pirmo līgu.

Šodien uzvaras izcīnīja arī trio “Skonto”, FK “Ventspils” un Liepājas metalurgs”, tā kā jautājums par to, kā sarindosies komandas no otrās līdz ceturtajai vietai, ir atklāts. Ivans Tabanovs norādīja, ka pret ventspilniekiem nekādas vaļības netikšot pieļautas. Jaunizceptajiem čempioniem šajā spēlē nekas vairs nekas neizšķirsies, toties ventspilniekiem, visticamākais, būs nepieciešams vismaz punkts, lai nepaliktu ārpus medaļnieku pulka. Daugavpils futbolistiem tagad būs divas brīvdienas, tad gatavošanās pēdējai spēlei, bet svinības – pēc sezonas beigām.