Ekonomika
Auto un moto

Pirmo reizi desmit gadu laikā OCTA nozare gūst peļņu0


Nu jau vairāk nekā pusgadu internetā vai īpašos OCTA polišu terminālos, apskatot transportlīdzekļa jaunās apdrošināšanas cenas, nākas saķert galvu un neizpratnē jautāt: par ko tas, ja avāriju nav bijis!?
Nu jau vairāk nekā pusgadu internetā vai īpašos OCTA polišu terminālos, apskatot transportlīdzekļa jaunās apdrošināšanas cenas, nākas saķert galvu un neizpratnē jautāt: par ko tas, ja avāriju nav bijis!?
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotie dati liecina, ka obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) nozare 2018.gadu noslēgusi ar pozitīvu rezultātu, kas ir pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā.

2018.gadā OCTA nozares dalībnieki kopā nopelnījuši 3,61 miljonu eiro.

“Galvenokārt tas saistīts ar OCTA cenu izmaiņām iepriekšējos gados, kā arī apdrošinātāju darbības efektivitātes uzlabošanos, procentuāli samazinot darbības tehniskos izdevumus,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Ievērojami pieaudzis arī izmaksāto atlīdzību apmērs.

Pērn atlīdzībās izmaksāti 56,78 miljoni eiro, kas ir lielākais izmaksāto atlīdzību apjoms kopš OCTA sistēmas ieviešanas 1997. gadā. Līdz ar to pieaugusi vidējā OCTA atlīdzība, kas šobrīd ir 1182 eiro.

Jāatzīmē, ka pēdējos gados būtiski pieaug apdrošināšanas atlīdzību summas, kas saistītas ar zaudējumiem personai, valstij un pašvaldībām, un trešās personas mantai.

Saistītie raksti
“Ja desmit gadus atpakaļ atlīdzības par zaudējumiem, kas nodarīti transportlīdzeklim, proporcionāli sastādīja vairāk nekā 90%, tad šobrīd tie ir 73%,” stāsta J.Abāšins.

OCTA sistēma Latvijā ieviesta 1997. gadā.

Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Seesam Insurance” AS Latvijas filiāle un “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle.

LA.lv