Sports
Citi sporta veidi

Pirmo reizi “Gheto Games” notiks dronu sacensības 16

Skrituļslidotāji no ASV Monta Livingstons (no kreisās) un Džošs Glovickis, “inline” skrituļslidotājs Nils Jansons un “Ghetto Games” kustības aizsācējs un festivāla rīkotājs Raimonds Elbakjans piedalās preses konferencē mūzikas klubā “First Dacha”, kurā informē par ielu sporta un kultūras festivālu “Ghetto Games”. Foto – LETA

Šajā nedēļas nogalē Ventspilī gaidāmā “Ghetto Games” festivāla programmā pirmo reizi šo sacensību vēsturē iekļautas arī dronu sacensības, informē pasākuma rīkotāji.

“Ghetto Games” festivālā no 28.līdz 30.jūlijam Ventspilī piedalīsies 1300 sportisti no 20 valstīm, pārstāvot 13 dažādus sporta veidus. Sacensības notiks sesto reizi.

Pirmo reizi festivālā vēsturē tā apmeklētāji varēs vērot dronu sacensības. Sacīkšu droni ir īpaši ar to, ka dalībnieki tos vada ar pults palīdzību, kamēr brillēs, pateicoties īpašai video kamerai uz drona korpusa, viņi redz to pašu, ko lidaparāts. Kamēr droni sacentīsies, skatītāji līdzi dronu lidojumam varēs sekot līdzi uz īpašiem ekrāniem, kas tiks uzstādīti sacensību vietā. Latvijas dronu sacensības, kuras organizē kustība “Drone Racing Latvia”, norisināsies sestdien un svētdien.

Pirmajā festivāla dienā, piektdien, sacensības noritēs vairākos sporta veidos “GGFest Warm-up” pulcēs amatierus, kuri sacentīsies “scoot”, “inline” un BMX frīstaila disciplīnās, šajā dienā notiks arī Baltijas čempionāts veikbordā, starptautiskās BMX “dirt” sacensības, tiks vērtēti arī labāko triku meistari veikbordā, notiks arī starptautiskās BMX “flatland” sacensības. Piektdienas vakars noslēgsies ar filmu izrādīšanu un dronu paraugdemonstrējumiem.

Savukārt sestdien norisināsies ne tikai sacensības, bet tiks demonstrēti arī triki lielajā “vert” rampā un ar priekšnesumiem uzstāsies arī Ziemeļeiropas “streetbike freestyle” čempionāta “Kurland Stunt” dalībnieki, kuri Ventspilī ieradīsies no Čehijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Polijas un Lietuvas. Šogad arī kopā ar pašmāju braucējiem sacentīsies arī pērnā gada Eiropas čempions Martins Krātki.

Tāpat sestdien spēkosies arī starptautisko “inline” skrituļslidošanas, BMX “park”, BMX “street” dalībnieki. Ceļu uz Ventspili no dažādām valstīm, tostarp tālās Brazīlijas, pēc Nila Jansona uzaicinājuma būs mērojuši arī starptautisko skeitborda sacensību dalībnieki.

Sestdienā savu vingrošanas māku demonstrēs arī sportisti , kuri startēs Baltijas čempionāta ielu vingrošanā ietvaros. Tāpat Baltijas čempionāts notiks arī airēšanā ar SUP dēļiem.

Festivāla pēdējā dienā, svētdien, gandrīz visas dienas garumā sacentīsies komandu sporta veidu pārstāvji – šajā dienā notiks basketbola, florbola, futbola turnīri, kā arī notiks sacensības ielu dejās un turpināsies Baltijas čempionāts airēšanā ar SUP dēļiem.

Tie, kuri nevarēs apmeklēt sacensības Ventspilī, varēs vērot pārraides no dažādu sporta veidu sacensībām interneta vietnē “Ghetto.lv”.

“Ghetto Games” ir lielākā ielu sporta un ielu kultūras kustība Austrumeiropā, kas savos pasākumos un aktivitātēs ik gadu pulcē ap 12 000 unikālo dalībnieku un vairāk nekā 200 000 skatītāju.

LA.lv