×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Pirmo reizi Latvijā viesosies atzītā itāļu operdziedātāja Sandra Bongracio

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 22. aprīlī plkst. 15 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Lielajā zālē skanēs panākumiem bagātās itāļu operdziedātājas Sandras Bongracio solokoncerts. Dziedātāja Latvijā viesojas pirmo reizi, LA.lv informēja rīkotāji.

Šogad ir Itālijā slavenā komponista Frančesko Paolo Tosti gads, kurš tiek atzīmēts, godinot komponista simto nāves gadadienu, un koncertā skanēs tieši šī komponista romances, kuras papildinās arī Sandras Bongracio stāstījums par komponistu un viņa darbiem.

Sandra Bongracio ir panākumiem bagāta operdziedātāja kā Itālijā, tā ārpus tās. Viņa padziļināti apguvusi vokālo pedagoģiju, klavierspēli, kamermūziku. Soliste izpildījusi nozīmīgas lomas tādās operās kā “Romeo un Džuljeta”, “Karmena”, “Figaro kāzas”, “Traviata”, “Daiļā dārzniece”, “Lucia di Lammermoor” un citās pasaulslavenās operas izrādēs. Soliste ieguvusi prestižas balvas starptautiskos konkursos, sniegusi koncertus kā Itālijā, tā ārpus tās. Soliste pasniedz arī vokālās meistarklases visā pasaulē.

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā soliste ieradusies, lai studentiem pasniegtu vokālās meistarklases par akadēmiskās dziedāšanas tehniku itāliešu komponistu skaņdarbu interpretācijā. Meistarklasēs operdziedātāja sniedz gan vokālās tehnikas vingrinājumus, gan teorētisko informāciju par ķermeni dziedāšanas laikā.

Uz koncertu aicināts ikviens interesents, ieeja ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+