×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Pirmo reizi Muzeju naktī šogad piedalīsies arī jaunizveidotais Žaņa Lipkes memoriāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rosinot atklāt Ķīpsalu kā pievilcīgu brīvā laika pavadīšanas vietu, kā arī veicinot sabiedrības interesi aplūkot Zaigas Gailes biroja atjaunotās koka ēkas klātienē, Žaņa Lipkes memoriāls Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 8, Muzeju nakts pasākuma ietvaros 18. maijā ne tikai būs pieejams apmeklētājiem ārpus ierastā darbalaika, bet arī rīkos saistošu orientēšanās spēli Ķīpsalā.

Izstaigājot tikai nepilnus divus kilometrus garu maršrutu, kas iezīmēts ceļvedī, ko būs iespējams saņemt pirmajā spēles „kontrolpunktā” Balasta dambja un Mazā Balasta dambja krustojumā pie norādes uz Žaņa Lipkes memoriālu, būs jāatrod dabā ceļvedī nofotografētās māju detaļas un jāsameklē, kuras mājas attiecīgajam numuram katra atbilst. Spēles pēdējais kontrolpunkts būs Žaņa Lipkes memoriālā, kur vienlaikus šajā dienā tiks atklāta Zaigas Gailes biroja atjaunoto un jaunizveidoto koka ēku izstāde un notiks radošās darbnīcas bērniem.

Arhitektes Zaigas Gailes biroja atjaunoto un jaunizveidoto koka namu izstāde „Ķīpsalas koka māju kolekcija” būs pieejama Žaņa Lipkes memoriāla apmeklētājiem visu vasaru līdz 29. septembrim. Tā sniegs informāciju par atjaunoto un atjaunošanas procesā esošo māju projektiem Ķīpsalā, vēstīs par arhitektes Zaigas Gailes biroja īstenoto Ķīpsalas koka ēku atjaunošanas pieredzi, ko vietējie un ārvalstu speciālisti atzinīgi novērtējuši kā pozitīvu kultūras mantojuma saglabāšanas un pilsētvides reģenerācijas paraugu, kā arī iepazīstinās ar Žaņa Lipkes memoriāla ēkas arhitektonisko ieceri.
Ilze Žeivate žurnāla „Latvijas Architektūra” 104. burtnīcā raksta: „Arhitektes Zaigas Gailes paveiktais šajā objektā ir patiess meistardarbs, kādu Latvijas arhitektūra sen nav piedzīvojusi. Un ne jau tāpēc, ka tas izveidojies par izcilu laikmetīgās arhitektūras un 21. gadsimta muzeju paraugu Latvijā, bet gan tāpēc, ka arhitekte caur savu emocionālo un dziļi personīgo attieksmi radījusi jaunu sakrālu telpu, un tā ir šī objekta lielākā vērtība. Telpu ar pārmantojamību, kur pagātne ir tikpat nozīmīga kā šodiena. Jaunu sakrālu telpu, kuras daba sakņojas mūsdienu cilvēka būtiskākajos jautājumos, nojaucot robežas starp teritorijām, tautām, kultūrām un reliģijām. Zaigas Gailes lielie projekti ir mainījuši sabiedrības attieksmi pret koka mājām, pret sakoptu vidi, pret industriālo mantojumu, bet Žaņa Lipkes memoriāls nākotnē var mainīt pašu sabiedrību.”

Uz Muzeju nakts pasākumu Žaņa Lipkes memoriālā jo īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. Radošajās darbnīcās Žaņa Lipkes memoriālā Muzeju nakts laikā bērni varēs izkrāsot savas pastkartes ar Ķīpsalas māju attēliem, kā arī ar pašdarinātām kartona mājiņām un no plastilīna veidotiem tēliem piedalīties kopējā maketa „Celsim savu Ķīpsalu!” izveidošanā, kas greznos izstādi „Ķīpsalas koka māju kolekcija” visu tās norises laiku.

Muzeju nakts pasākums 18. maijā Žaņa Lipkes memoriālā Mazajā Balasta dambī 8 notiks no plkst. 18.00 līdz 22.00. Izstāde veidota sadarbībā ar Zaigas Gailes biroju, Muzeju nakts pasākums Žaņa Lipkes memoriālā notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.
Izstādes norises vieta pieejama ģimenēm ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos. Ieeja Žaņa Lipkes memoriālā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+