Sports
Citi sporta veidi

Pirmo reizi pēc uzvaras raudāju – Tarvida par ceļu līdz PČ bronzai 0

Publicitātes foto

Latvijas jaunajai taekvondo cīkstonei Inesei Tarvidai pasaules čempionātā izcīnītā bronzas godalga ir liels solis ceļā uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, aģentūrai LETA sacīja sportiste.

Jau ziņots, ka 18 gadus vecā Tarvida Dienvidkorejā notiekošajā pasaules čempionātā otrdien svara kategorijā līdz 53 kilogramiem izcīnīja bronzas godalgu, gūstot lielāko panākumu Latvijas taekvondo vēsturē.

“Šis panākums man ir liels solis uz priekšu ceļā uz Tokijas Olimpiādi, jo, pateicoties tam, iekļūstu olimpiskā ranga pirmajā trīsdesmitniekā. Šī ranga vadošās 32 sportistes tiek aicinātas uz “Grand Prix” sacensībām. Līdz ar to jau augustā došos uz savu pirmo “Grand Prix” turnīru, kas notiks Maskavā,” atklāja Tarvida.

Gada laikā ir tikai četri taekvondo “Grand Prix” turnīri, kas izveidoti, lai cīkstoņi cīnītos par tikšanu uz olimpiskajām spēlēm. Šīs sacensības norisinās tikai neolimpiskajos gados.

Planētas meistarsacīkšu bronza Tarvidai pasaules rangā svara kategorijā līdz 53 kilogramiem ļaus no desmitās pozīcijas pakāpties uz piekto.

“Vislielākais gandarījums šajā pasaules čempionātā bija ceturtdaļfinālā pieveikt Dienvidkorejas cīkstoni Minjonu Kimu. Tā bija visgrūtākā cīņa, un pirmo reizi bija tik liela spriedze un stress pirms iziešanas laukumā. Jau 2014.gada pasaules junioru čempionātā Taivānā cīņā par medaļu zaudēju citai Dienvidkorejas cīkstonei, tāpēc toreiz paliku 5.-8.vietā,” norādīja Tarvida.

“Arī tas, ka šoreiz visa zāle pilna ar Dienvidkorejas atbalstītājiem, “deva pa nerviem”, kaut arī parasti šādi ārējie apstākļi mani tikpat kā neietekmē. Šī arī bija pirmā reize, kad pēc uzvarētas cīņas raudāju. Tās, protams, bija prieka asaras,” atklāja Tarvida.

Saistītie raksti

Šogad Tarvida triumfējusi četros pasaules reitinga turnīros, piedevām pret pasaules ranga pirmā desmitnieka sportistēm iepriekš bija izcīnījusi trīs uzvaras trijās cīņās.

Ar taekvondo nodarbojas arī Ineses 17 gadus vecā mājas Jolanta Tarvida, kura pasaules čempionātā svarā līdz 57 kilogramiem cieta neveiksmi otrajā kārtā un turnīru noslēdza 17.vietā.

LA.lv