×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Pirmo reizi Rīgā – “Philips” simfoniskais orķestris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vijolniece Trīna Rūbele (Igaunija)

Pirmo reizi Rīgā 16. jūlijā Lielajā ģildē viesojas “Philips” Simfoniskais orķestris diriģenta Žila van Hesena vadībā. Orķestris, atzīmējot savas pastāvēšanas 85. gadadienu, koncerta programmā atskaņos šādus meistardarbus – Gustava Mālera Piekto simfoniju, Heino Ellera simfonisko poēmu “Rītausma” un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi “Vijoļkoncertu” kopā ar solisti Trīnu Rūbeli.

“Philips” Simfoniskais orķestris ir dibināts 1930. gadā kā uzņēmuma “Philips” darbinieku orķestris. Zīmīgi, ka šis ir kolektīvs, kurā spēlē mūziķi, kuru profesionālā ikdiena nesaistās ar muzicēšanu simfoniskajā orķestrī, bet gan ar mūzikas pedagogu darbu vai citu nodarbošanos.

85 gadu laikā orķestris ir izaudzis par vienu no Eiropas mērogā lielākajiem orķestriem, kas var mēroties spēkiem ar labākajiem profesionālajiem orķestriem Nīderlandē. Katru gadu orķestris iestudē vismaz piecas jaunas koncertprogrammas, regulāri koncertē labākajās Nīderlandes koncertzālēs, ieskaitot Amsterdamas “Concertgebouw”, un viesojas Eiropā, Ķīnā, Taizemē, Brazīlijā un citur.

Baltijas koncertturnejas ietvaros viņi sniegs koncertu Igaunijā diriģenta Nēmes Jarvi vadībā, bet, pirmo reizi viesojoties Rīgā, sava galvenā diriģenta Žila van Hesena vadībā.

Viena no orķestra radošās izpausmes formām ir piedalīšanās dažādās meistarklasēs, kurās kolektīvs labprāt kļūst par starta platformu daudziem jauniem diriģentiem. Šogad, viesojoties Igaunijā, šādās meistarklasēs pie orķestra diriģenta pults stāsies arī topošais diriģents Artūrs Gailis.

Orķestra diriģents Žils van Hesens guvis plašu starptautisku atzinību un apbalvojumus, strādājis ar orķestriem un operas namiem Itālijā, Francijā, Dānijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Vācijā, Austrijā un citur. Nīderlandē strādājis ar Hāgas Filharmonisko orķestri un Roterdamas Filharmonisko orķestri. Viņš ir “Philips” Simfoniskā orķestra diriģents kopš 1987. gada.

Orķestris Fēliksa Mendelszona-Bartoldi “Vijoļkoncertu” izpildīs kopā ar talantīgo Igaunijas vijolnieci Trīnu Rūbeli, kas ieguvusi vairākas starptautiskas balvas Vācijā, Francijā, Itālijā, Rumānijā. Viņa bijusi soliste Tallinas Jaunatnes simfoniskajā orķestrī, Tallinas Kamerorķestrī, ansamblī “Collegium Consonante” (Tallina), Polijas Filharmoniskajā kamerorķestrī. Jaunās vijolnieces interese par laikmetīgo mūziku rezultējās modernās mūzikas ansambļa “Neophon” izveidē 2011. gadā, un šā ansambļa ietvaros veidojusies sadarbība ar vairākiem mūziķiem un komponistiem, tostarp Volfgangu Rīmu, Pīteru Ruzičku un Jorgu Vidmanu. 2015. gadā Trīna kļuva par Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra jauno koncertmeistari. Trīna spēlē vijoļmeistara Fransuā Pike 1820. gadā darinātu vijoli, ko viņa saņēmusi lietošanā ar “Thomas J. C. and Angelika Matzen Foundation” gādību.

Varbūt noder!!

16.VII. 19.00, Lielā ģilde

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena EUR 15 – 80.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+