Dabā
Laika ziņas

Pirmo reizi septembra otrajā pusē piedzīvojam +30 grādus0

Publicitātes foto

Piektdienas pēcpusdienā Jelgavas novērojumu stacijā, kas pārvietota uz Staļģeni, termometra stabiņš sasniedza +30 grādu robežu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Iepriekšējais vēlākais datums, kad Latvijā reģistrēts +30 grādu karstums, bija 7.septembris 2008.gadā – toreiz Daugavpilī gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +30,1 grādam.

Visa mēneša karstuma rekords Latvijā ir +31,6 grādi 1992.gada 1.septembrī.

Piektdien teju visā valstī pārspēts gan 21.septembra, gan mēneša trešās dekādes maksimālās gaisa temperatūras rekords. Gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +27..+30 grādiem, valsts ziemeļaustrumu daļā – līdz +24..+27 grādiem.

Rīgā gaiss sakarsa līdz +29 grādiem, par 3,5 grādiem pārspējot septembra trešās dekādes rekordu un sasniedzot visaugstāko temperatūru, kāda galvaspilsētā reģistrēta pēc 5.septembra.

+27,+28 grādi piektdien bija arī Kurzemes piekrastē. Pērn Kolkā un Liepājā visa gada garumā gaisa temperatūra nepakāpās augstāk par +26 grādiem.

Valsts rietumu un centrālajā daļā dienvidu vēja ātrums brāzmās piektdienas pēcpusdienā sasniedza 12-17 metru sekundē.

Pēdējo dienu anomālais karstums lielā daļā Eiropas saistīts ar cikloniem, kas nāk no tropiem un šķērso Eiropas ziemeļrietumus, Britu salām un Skandināvijai atnesot vētras, kā arī ar plašu anticiklonu pārējā Eiropā.

Patlaban pār Centrāleiropu virzās aukstā atmosfēras fronte, kas naktī uz sestdienu sasniegs Baltijas valstis, izraisot strauju temperatūras kritumu.

LA.lv