×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Pirmo reizi šlāgermūzikas festivāls Mežaparkā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Apvedceļš". Pirmajā rindā no kreisās: Salvis Skopāns (bungas), Mareks Siliņš (taustiņi); otrajā rindā no kreisās: Armands Leimanis (bass), Jānis Krūmiņš (vokāls), Edžus Podnieks (soloģitāra).

Mežaparka “Zaļajā teātrī” 22. augustā pirmo reizi norisināsies šlāgermūzikas festivāls “Vēl mirkli vasarā”. Festivāla rīkotāji piedāvā vēl īsu brīdi pirms rudens iestāšanās izmantot iespēju izbaudīt vasarīgās nakts burvību un Rīgā piedalīties īstā, latviskā zaļumballē, kurā spēlēs Latvijas labākās šlāgermūzikas grupas.

“Vairākumam vidējās un vecākās paaudzes cilvēku ir atmiņas par lauku zaļumballēm, kurās tie savā jaunībā, laukos dzīvojot, piedalījušies. Daudzi, protams, arī tagad dodas ārpus Rīgas, lai apmeklētu šāda veida pasākumus, bet Rīga ir liela pilsēta, šeit dzīvo ļoti daudz cilvēku, kuriem tāpat kā citiem ārpus Rīgas dzīvojošiem cilvēkiem ir vēlēšanās izbaudīt latviskas zaļumballes burvību. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka ir pietiekami daudz šlāgermūzikas cienītāju, kam šāda veida koncerts ir lieliska iespēja Rīgā uz vienas skatuves redzēt daudzus Latvijā labi zināmus māksliniekus,” atklāj pasākuma projektu vadītājs Kaspars Erts.

“Festivālam centāmies piesaistīt māksliniekus, kas ir tautā labi zināmi un populāri izpildītāji un arī tos, kas ir kvalitatīvi šī žanra mūzikas pārstāvji,” mūziķu izvēli skaidro Kaspars. Šajā reizē uzstāsies tādas grupas un solisti kā “Galaktika”, “Klaidonis”, “Dakota”, “Rumbas kvartets”, “Zeļļi”, “Apvedceļš”, “Jūrkant”, “Tequila band”, “Tēva nams”, Ivo Fomins & grupa, Žoržs Siksna, “Linga”.

“Pilsētā vajag vairāk zaļumbaļļu,” ir pārliecināts Māris Blāze no grupas “Jūrkant” un smaidot piebilst, ka “ne visi var aizbraukt uz lauku zaļumballēm. Tas nav slikti, ka zaļumballe būs Rīgā. “Jūrkant” tā būs pirmā zaļumballe Rīgā”. Māris neslēpj, ka šī vasara grupai ir bijusi ļoti saspringta, tāpēc jaunumus no grupas varēs gaidīt tikai rudenī. Šajā reizē klausītājiem tiks piedāvātas grupas oriģināldziesmas. Ballēties varēs pie tādām dziesmām kā “Meitene mana”, “Nāc līdzi”.

Vai Rīgā ir vajadzīgs šāds festivāls, to noteiks pati publika, ir pārliecināts Armands Leimanis no grupas “Apvedceļš”. “Vai Rīgai ir pietrūcis šāds festivāls, to parādīs festivāla publika, jo mēs jau spēlējam viņiem. Interesanti būs paskatīties, kā Rīgas publika uzņems mūsu uzstāšanos. Arī šajā reizē “Apvedceļš” piedāvās to labāko, kas mums ir. Parasti gribas spēlēt to, kas klausītājiem patīk vislabāk. Būs gan “Pienenes”, gan “Zemenes”. Skatīsimies, ko apmeklētāji vairāk vēlas – līgoties un dziedāt līdzi vai kārtīgi izdejoties,” smaidot nosaka Armands.

Grupa “Tēva nams” šajā festivālā klausītājiem piedāvās pirmatskaņojumus. “Šlāgermūzikas festivālā kā pirmatskaņojums skanēs mana jaunā dziesma “Pa īstam”, kas sarakstīta kantri stilā. Savu uzstāšanos noslēgsim ar dziesmu “Es mīlu Latviju savu”, kura Latvijas šlāgeraptaujas lielajā finālā Ventspilī ieguva 8. vietu,” atklāj grupas pārstāvis Aleksandra Jasjukevičs. Arī ” Tēva namam” šī būs pirmā uzstāšanās Rīgas publikai. “Domājams, ka tā būs ļoti daudzveidīga, bet tomēr atsaucīga. Tāpēc arī mūsu repertuārā esam iekļāvuši dažāda rakstura skaņdarbus – skanēs ne tikai šlāgeri, bet arī rokenroli,” smaidot teic Aleksandrs. Ja kāds šajā vasaras naktī nebūs festivālā, grupa “Tēva nams” visus aicina uz vislielāko grupas pasākums, kas paredzēts 14. novembrī, kad Limbažu kultūras namā notiks grupas ģitārista A. Jasjukeviča nu jau trešais autorkoncerts “Es mīlu Latviju savu”, kurā piedalīsies arī duets Heinrihs Kalvītis un Elita Strazdiņa, kā arī Aleksandra izlolotā jauniešu grupa “Kokteilis” un Annija Mieze. Pašlaik grupa ir nobriedusi izdot arī savu pirmo dziesmu albumu.

Ko vēl klausītāji varēs dzirdēt festivālā? Kaspars smaidot nosaka: “Repertuārs sastāvēs no mākslinieku populārām un visiem labi zināmām dziesmām, bet, kā jau tas bieži notiek, ar māksliniekiem neko nevar zināt, tāpēc jābūt gataviem uz visu, tajā skaitā dzirdēt vēl neizskanējušus skaņdarbus.”

Festivāla laikā par labu noskaņojumu un jautrību parūpēsies “Džentlmeņu trio” – Jānis Jarāns, Jānis Kirmuška un Imants Vekmanis. “Visiem festivāla apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādos konkursos un atrakcijās, kā arī gardi pamieloties, lustīgi izdancoties un dziedāt līdzi tautā labi zināmām, iemīļotām dziesmām,” nosaka Kaspars.

Varbūt noder!!

22.VIII 18.00 Mežaparka “Zaļajā teātrī”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuraradize.lv

Cena: EUR 7; pensionāriem EUR 5. Pasākuma dienā – EUR 10.

Apvedceļš: Pirmajā rindā no kreisās: Salvis Skopāns (bungas), Mareks Siliņš (taustiņi); otrajā rindā no kreisās: Armands Leimanis (bass), Jānis Krūmiņš (vokāls), Edžus Podnieks (soloģitāra).

Klaidonis: no kreisās puses: Vīgants Murelis (ģitāra, stīlģitāra), Valdis Rēbuks (ģitāra, vokāls), Māris Sloka (grupas līderis, mūzikas un tekstu autors, vokāls, bass), Elmārs Jirgensons (sitamie instrumenti), Zigmunds Pogulis (taustiņi).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+