Dabā
Laika ziņas

Pirmo reizi šoziem gaisa temperatūra noslīdējusi zem -20 grādiem 16

Foto LETA

Piektdienas rītā Latgalē, Zemgales austrumos un daļā Vidzemes gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -20..-23 grādiem, liecina dati no uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Zem -20 grādu atzīmes gaisa temperatūra Latvijā noslīdējusi pirmo reizi šajā ziemā, tā ir arī zemākā gaisa temperatūra kopš 2016.gada janvāra.

-23 grādi rīta agrumā reģistrēti Ludzas un Zilupes apkaimē, kā arī netālu uz austrumiem no Rīgas – Garkalnes un Vangažu apkārtnē.

Gaisa temperatūra Kurzemē ir -9..-15 grādu, lielā daļā Zemgales un Vidzemes termometri rāda -14..-19 grādu.

Pūš lēns līdz mērens ziemeļu vējš, Kurzemes piekrastē saglabājas brāzmas līdz 8-13 metriem sekundē. Vēja dēļ sals šķiet lielāks, komforta temperatūra vietām noslīdējusi līdz -29 grādiem.

Debesis skaidras vai ar nelielu mākoņu daudzumu. Vairāk mākoņu saglabājas Jūrmalā, kā arī Zemgalē un Kurzemē pie Rīgas jūras līča. Vietām snieg.

Rīgā neliels mākoņu daudzums un ziemeļaustrumu vējš, gaisa temperatūra no -14 grādiem pilsētas ziemeļos pie jūras līdz -18 grādiem pilsētas austrumos.

Diena būs auksta un pārsvarā saulaina

Piektdien Latvijas lielākajā daļā būs saulains laiks un tikai vietām saglabāsies jūras mākoņi, tostarp dažviet Kurzemē, Zemgalē un Jūrmalas apkaimē nedaudz snigs.

Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš, vakarā jau daudzviet iestāsies bezvējš.

Gaisa temperatūra dienas vidū gaidāma no -7..-12 grādiem valsts rietumos līdz -14..-18 grādiem austrumos.

Rīgā piektdiena būs pārsvarā saulaina, virs pilsētas ziemeļrietumiem saglabāsies no jūras līča nākoši mākoņi. Pūtīs neliels ziemeļaustrumu vējš, maksimālā gaisa temperatūra būs aptuveni -10 grādu.

Laikapstākļus nosaka anticiklons, atmosfēras spiediens jūras līmenī paaugstinājies līdz 776- 779 dzīvsudraba staba milimetriem.

LA.lv