Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
6. septembris, 2016
Drukāt

Pirmo reizi tīrīs vienīgo Šekspīra dzīves laikā gleznoto portretu

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETAFoto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Pirmoreiz tiks tīrīts vienīgais zināmais portrets, kam pozējis britu dramaturgs Viljams Šekspīrs, vēsta mākslas vietne “Artnet”.

1610.gadā radītajā darbā, par kura autoru uzskatīts gleznotājs Džons Teilors, redzams Šekspīrs 46 gadu vecumā. Viņam ir sprogaini mati un bārda.

Eksperti brīdinājuši, ka tīrīšanas gaitā varētu pazust vēlīnākie gleznas labojumi.

“Atjaunoti oriģināli var izskatīties ļoti atšķirīgi,” britu laikrakstam “Daily Mail” norāda kompānijas “Fine Art Company” tehniskais direktors Kriss Bils.

Tiek uzskatīts, ka pēc gleznas pabeigšanas Šekspīram tika piezīmēti garāki mati un bārda, tāpēc atjaunotā versija varētu izskatīties citādi.

Glezna uzskatīta par ticamāko Šekspīra ārienes attēlojumu. Par spīti Šekspīra slavai un popularitātei, darbs iepriekš nav ticis tīrīts tā vēsturiskā nozīmīguma un trausluma dēļ. Modernās tehnoloģijas ir attīstījušās, tāpēc tagad ir mazāks risks, ka tīrīšanas laikā gleznu varētu sabojāt.

“Pirms 30 gadiem es būtu mudinājis atstāt gleznu, kāda tā ir,” norāda mākslas eksperts Saimons Žilespjē. “Taču tagad ar jaunajām tehnoloģijām varam veikt ļoti uzmanīgu tīrīšanu.

Pievienot komentāru

Labu kino neskatās, jo "Ugunsgrēks" debilizē? (1)Palielinās auditorija dokumentālajām filmām ar ļoti sociāli politiski aktīvu vēstījumu, un arī pašiem filmu veidotājiem aizvien svarīgāks kļūst tieši šis skaudrais konteksts
Draugiem Facebook Twitter Google+