×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Pirmo reizi vēsturē sieviete dzemdējusi bērnu pēc sasaldētu olšūnu audu transplantēšanas

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pirmo reizi vēsturē sieviete dzemdējusi bērnu pēc sasaldētu olšūnu audu transplantēšanas, kas tika paņemti no viņas pusaudža vecumā 14 gadus atpakaļ.

Kongo Republikā, kur dzīvoja meitene, ārsti nolēma, ka, lai atbrīvotos no kaites, viņai būs nepieciešama kaulu smadzeņu transplantācija.
Šodien pasaule uzzinājusi pārsteidzošu stāstu: 2014. gada novembrī vienā no Beļģijas klīnikām radās pasaulē pirmais bērns no sasaldētiem audiem, ziņo “Krievu dienests Bī-bī- sī”. sieviete piedzemdējusi veselu puisīti pēc sasaldētu olšūnu audu transplantācijas, kas tika paņemti no viņas pirms 14 gadiem.

Par informācijas avotu kļuva žurnāls Human Reproduction. Paciente vēlējās palikt anonīma. Ir zināms, ka viņas olšūnu audi tika sasaldēti neilgi pirms viņu sāka ārstēt no sirpjveida šūnu anēmijas. Tad meitenei bija vien 13 gadi, bet diagnoze viņa tika uzstādīta vēl 5 gadu vecumā.

Kongo Republikā, kur dzīvoja meitene, ārsti nolēma, ka, lai atbrīvotos no kaites, viņai būs nepieciešama kaulu smadzeņu transplantācija. Pirms tam vajadzēja veikt ķīmijas terapijas kursu, lai bērna organisms neatraidītu svešus audus. Tā kā ķīmijas terapija negatīvi ietekmē olšūnu darbību, mediķi pieņēma lēmumu izņemt pusaudzei labo olšūnu un sasaldēt audu fragmentus. Kreisā olnīca vēlāk pārtrauca darbību.

Pēc desmit gadiem paciente nolēma, ka grib ieņemt bērnus. Tad ārsti transplantēja viņai četrus sagatavoto audu fragmentus palikušajā olšūnā un vēl 11 fragmentus-citās ķermeņa daļās. Pēc pieciem mēnešiem sievietei sākās menstruācijas un vēlāk viņa varēja palikt stāvoklī.

Šim gadījumam ap 40 bērnu pasaulē piedzima pēc sasaldētu olšūnu audu transplantācijas, kas paņemti no pieaugušām sievietēm.

 

Avots: www.pssion.ru

zeltene

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+