×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Pirmoreiz – bezmaksas balss pārbaudes
 – 16. aprīlī

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Nākamajā trešdienā, 16. aprīlī, par godu Pasaules balss dienai Liepājas Reģionālās slimnīca (LRS) sadarbībā ar Liepājas Universitātes Logopēdijas centra Runas un balss izpētes laboratoriju (atrodas slimnīcas telpās) aicina ikvienu interesentu veikt bezmaksas balss pārbaudi. Šāds pasākums Liepājā notiek pirmo reizi.

Balss pārbaudes 16. aprīlī slimnīcas fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā notiks no pulksten 9 līdz 16. Interesentiem iepriekš jāpierakstās pa tālruni 29172600.

Balss pārbaudes laikā Liepājas Universitātes docente, medicīnas doktore, LRS audiologopēde Baiba Trinīte piedāvās interesentiem profesionāli novērtēt balss funkciju un izveidot individuālo balss karti, kas varētu kalpot kā objektīvs atskaites punkts balss attīstības darbā. Tie cilvēki, kuriem pārbaužu laikā tiks atklāti balss traucējumi, saņems rekomendācijas, kas būtu jādara, lai šos traucējumus novērstu.

Baiba Trinīte skaidro, ka ar Runas un balss izpētes laboratorijā pieejamo visjaunāko balss funkcijas novērtēšanas un attīstīšanas aprīkojumu iespējams izveidot balss diapazona karti, kurā ar matemātisku precizitāti ir aprēķinātas balss toņa augstuma un intensitātes galējās robežas, redzama pāreja no viena balss reģistra uz otru. Multidimensionāla balss pro­gramma analizē balss skanējuma kvalitāti, sasaistot kopā skanējumu ar fizioloģiskajām norisēm balss aparātā. Elektro­glotogrāfijas metode dod iespēju objektīvi novērtēt balss saišu slēgšanās kvalitāti krūšu/galvas reģistrā, dot slēdzienu par balss rezonējošo īpašību uzlabošanu. Laboratorijas aprīkojums dod iespēju strādāt ar balss funkcijas attīstīšanu, izmantojot vizuālo un akustisko atgriezenisko saiti. Laboratorijā ir pieejams arī dzirdes funkcijas novērtējums ar toņa audiometrijas metodi. Laboratorijas aprīkojums dod iespēju strādāt ar balss funkcijas attīstīšanu, izmantojot vizuālo un akustisko atgriezenisko saiti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+