×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
28. janvāris, 2018
Drukāt

Pirmoreiz paši Latvijā saražojām visu nepieciešamo elektrību (14)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) apstiprinājis jau decembrī “LA” prognozēto – 2017. gadā salīdzinājumā ar gadu iepriekš Latvijā par 18% audzis kopējais saražotās elektroenerģijas apjoms, kas ļāvis par 101% nosegt nepieciešamo valsts patēriņu, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus.

Pērn kopējais Latvijas elektroenerģijas patēriņš bijis 7,28 miljoni MWh, bet saražots 7,34 miljoni MWh, liecina AST dati. Uzņēmumā norāda, ka hidroelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms gada griezum, palielinājies par 74%, turpretī termoelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinājumā ar 2016. gadu samazinājies par 34%. Pārvadei pieslēgtajās vēja elektrostacijās saražots par 0,03% vairāk nekā gadu iepriekš, bet atjaunīgie un atbalstāmie elektroenerģijas ražotāji ar uzstādīto jaudu līdz 10MW saražojuši par 6% vairāk nekā 2016. gadā. Starp Baltijas valstīm Latvijā pērn vidējā “Nord Pool” elektroenerģijas biržas cena salīdzinājumā ar 2016. gadu samazinājusies visvairāk – par 3,9%, veidojot 34,68 eiro par megavatstundu. Lietuvā samazinājusies par 3,86% (35,13 EUR/MWh), bet Igaunijā palielinājusies par 0,42% (33,20 EUR/MWh). Latvijas pārvades tīklā pērn importēts par 16% mazāk elektroenerģijas, turpretī eksportēts par 9% vairāk nekā 2016. gadā.

 

Elektro_6

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Pie šādas OIK politikas lieki saražoto elektrību pārdot uz ārzemēs diemzēl nevarēsim, jo neviens ārzemnieks jau nav trakss, ka obligāti pirks elektrību par dubultu vai trīskāršu tarifu.

 2. Pārpilnība arī slikta. Atbildēt

  Pārdot ārzemniekiem mūsu saražoto elektrību jau nevarēsim, jo neviens ārzemnieks taču nebūs tik stulbs, ka maksās mūsu nenormālo OIK .

 3. Vēl tikai rakstā ir aizmirsts piebilst,ka kopš augusta elektrības pašizmaksa ir tuvu nullei,jo ūdens līmenis visās upēs ir vismaz 1,5 m augstāks par parasto normu,līdz ar to visas turbīnas var griezties uz vella paraušanu.Vienīgi elektrības rēķinos gan to nevar manīt,bet mūsu valstī pie esošās varas tas nav nekāds pārsteigums.

 4. Hei, LA! Grafikā “Elektroenerģijas patēriņa bilance” – saražotais un patērētais sajaukts vietām.

 5. Visu laiku notiek shēmošana un zagšana. Tikko atnāca pārrēķins. Dzīvoklī, kurā elektroenerģija netiek patērēta, jaunais izlīdzinātais maksājums (par it kā apkalpošanu), nu jau pieaudzis gandrīz dubultā. Šajā alkatīgajā, bandītu pārvaldītajā valstelē, ir vajadzīga jauna atmoda, jo pie varas esošie ir pazaudējuši pēdējās kauna paliekas. Cik ilgi viņi vēl sūks tautas asinis?

 6. Kāpēc cena nesamazinās elektrībai,ja jau paši saražojam un spējam sevi nodrošināt?!? Turpināt tautu slaukt…..paši gan dzīvojat zaļi…

 7. Saņemies!
  Kas tas par grafiku? Pie tam aplams!
  Uzraksts un divas patvaļīgas līknes!
  Cik saražoja piem.2014.g.?
  0?
  Pat pa šmigu vajadzētu sakarīgāk!

 8. Par kādu galējo cenu??? Kāpēc tad LV pievienojās ES brīvajam tirgum? Kāpēc bija jātērē tautas naudas līdzekļi visu Ziemeļu savienojumu izveidošanai. Tad minam paši ar vectēvu metodēm un tie noteikti bija labāki saimnieki savā zemē. Kad mēs pieprasīsim atskaiti no Saeimas un valdības par Latvijas Tautas līdzekļu un mantas apsaimniekošanu atbilstoši krietna un rūpīga saimnieka rīcību Latvijas Tautas interesēs, kā tas noteikts LR Satversmē.

  • Izskatās, Zane nav pamanījusi, ka gada ietvaros iespēja elektrību mainā pa mēnešiem. Vasarās ir zems ūdens līmenis upēs, un HES nevar saražot visu nepieciešamo. Vasarā arī TEC parasti nedarbina uz pilnu jaudu, jo nav nepieciešama siltums mājokļos, un elektrības pašizmaksa ir augsta. Tamdēļ pārvada elektrību no Skandināvijas HES (kalnos ledāju ūdeņi ir arī vasarā). Savukārt LV palu laikā, kad upēs ūdens ir daudz, tad LV elektrība tiek ne tikai mums, bet arī Lietuvai, Igaunijai un citiem. Siltās ziemās LV upēs ūdens ir daudz pat šajos ziemas mēnešos, un elektrības izstrāde var notikt bagātīgi.

 9. kāpēc tad rēķinos neatspoguļojas izmaiņas ??? – kā shēmoja to OIK , tā turpina ! kad beigs zagt ???

  • Kad nomainīsi tarifu plānu uz tādu, kas atkarīgs katru mēnesi no cenām biržā, tad arī ik mēnesi redzēsi izmaiņas rēķinā. Jo lielāks patēriņš, jo lielāks efekts. Protams, jāņem vērā – gada ietvaros ir mēneši, kad elektrības cenas gan krīt, gan iet uz augšu. Diemžēl, virs 90% LV elektrības patērētāju ir fanātiski piekrapējušies pie Latvenergo, un nav, nav viņiem drosmes pāriet uz citiem tarifiem plāniem, pie citiem tirgotājiem. Nu, bagātie jau dara kā grib – un gādā Latvenergo ikgadēji bagātīgo peļņu.

 10. Liikneem jaasamaina nosaukumi vietaam

Draugiem Facebook Twitter Google+