×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Pirmoreiz Rīgā – džeza uzlecošā zvaigzne Entonijs Strongs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

11. aprīlī starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2015” izskaņā kinoteātrī “Splendid Palace” koncertu sniegs džeza vokālists un pianists Entonijs Strongs no Lielbritānijas. Šī būs Anglijas jaunās džeza superzvaigznes pirmā uzstāšanās Latvijā.

Izdevums “Jazz Times” 30 gadus veco mūziķi Entoniju Strongu nosaucis par Lielbritānijas uzlecošo zvaigzni jeb “Next Big Thing”. Tikmēr džeza mūziķis Džeimijs Kalums par Strongu raksta – lielisks dziedātājs un neatkārtojams pianists. Vācu mediji Strongu salīdzinājuši ar jaunlaiku retro džeza fenomeniem, tostarp pašu Džeimiju Kalumu un Maiklu Bublē.

Dziedātājs, kuram jau pielipis apzīmējums “jaunā Anglijas džeza superzvaigzne”, plašākai publikai kļuva pazīstams 2009. gadā, kad viņa debijas ieraksts “Guaranteed!” negaidīti sasniedza pirmo vietu Lielbritānijas džeza mūzikas topos radiostacijās “BBC Radio 2”, “BBC Radio London” un “Jazz FM”. Entonija albums “Stepping Out” sasniedzis pirmo vietu arī ASV “i-Tunes” džeza topā, šobrīd izpildītāju savā paspārnē paņēmusi ikoniskā franču ierakstu kompānija “Naïve”.

Entonijs, kurš baudījis nevainojamu muzikālo zglītību Vaitgifta skolā, Pērsela mūzikas skolā un prestižajā Gildholas Mūzikas un drāmas augstskolā, 2012. gadā pēc albuma panākumiem devies koncertturnejā pa Eiropu. Tā vainagojās ar vairākiem izpārdotiem koncertiem leģendārajā “Duc Des Lombards” klubā Parīzē.

Pašlaik Entonijs aktīvi koncertē Lielbritānijā, ir uzstājies kopā ar Maiklu Boltonu, Martiju Pelovu un Kailu Istvudu, viņš arī bijis iesildītājmākslinieks leģendārajam BB Kingam.

Entonijs Strongs ir arī konkursa “Riga Jazz Stage 2015” žūrijas pārstāvis un sniegs vērtīgus padomus jaunajiem džeza talantiem. “Riga Jazz Stage” norisināsies no 9. līdz 11. aprīlim Rīgā kinoteātrī “Splendid Palace”, izraugoties labākos džeza vokālistus un džeza trompetistus.

11. aprīlī pirms Entonija Stronga koncerta norisināsies konkursa apbalvošanas ceremonija. Skatītājus priecēs laureātu uzstāšanās, īpaši žūrijas pārsteigumi un simpātiju balvas. “Riga Jazz Stage 2015” balvu fonds ir vairāk nekā 6000 eiro, skatītāju simpātijas balva, īpašā žūrijas balva par improvizāciju un uzaicinājumi piedalīties citu valstu mūzikas festivālos, konkursos un džeza klubos.

Varbūt noder

Konkursa “Riga Jazz Stage 2015” programma

9. IV Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace” starptautiskā džeza mākslinieku konkursa fināla koncerts

10. IV konkursa superfināls un “Grand Prix 2014” ieguvējas Kristīnes Prauliņas koncerts

11. IV Rīgā kinoteātrī “Splendid Palace” apbalvošanas ceremonija un Lielbritānijas džeza zvaigznes Entonija Stronga koncerts

Biļetes “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 10 – 25

Vairāk informācijas: www.rigajazz.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+