×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Pirmos bēgļus Latvijā gaida janvāra beigās (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties ne ātrāk kā pēdējās janvāra dienās vai februārī, informēja Iekšlietu ministrijā.

Saskaņā ar Grieķijai nosūtīto pārvietošanas grafiku pirmajā reizē Latvija plāno uzņemt līdz desmit patvēruma meklētājiem. Līdz bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanai patvēruma meklētāji uzturēsies patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā “Mucenieki”.

Saskaņā ar EK lēmumā noteiktajiem termiņiem un panākto vienošanos ar Grieķijas pusi Grieķija janvāra otrajā pusē sāks darbu pie patvēruma meklētāju failu atlases atbilstoši Latvijas nosūtītajam profilam. Latvijas amatpersonas sadarbībā ar Grieķijas kolēģiem izzinās failu saturu, nepieciešamības gadījumā veiks personu intervijas, kā arī nodrošinās drošības pārbaudes un citas nepieciešamās darbības.

Atbilstoši “Rīcības plānam personām, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošana un uzņemšana Latvijā” sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori.
Lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas, iekšlietu nozares amatpersonas darba vizītē Grieķijā uzturējās pagājušā gada nogalē, kur nodibināja profesionālus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, Eiropas patvēruma biroju un tikās ar starptautisko organizāciju pārstāvjiem.

Vizītes laikā tika izzināta arī citu valstu pieredze un patvēruma meklētāju pārvietošanas process.
Kā ziņots, Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti.

Lai arī jau pērn 29.septembrī valdība konceptuāli atbalstīja bēgļu uzņemšanas plānu, koalīcijas partneru iebildumu dēļ tā galīgā pieņemšana aizkavējās par vairākām nedēļām, līdz novembra sākumā valdība pieņēma tā galīgo versiju. Precizētais plāns sadalīts trīs rīcības virzienos – personu atlase un pārvietošana, patvēruma meklētāju uzņemšana un sociālekonomiskā iekļaušana.

Iepriekš kopējās plāna izmaksas tika lēstas 15 453 442 eiro, bet tagad tās par 459 415 eiro samazinājušās, līdz ar to kopējais papildus nepieciešamais finansējums 2016. un 2017.gadā ir 14 994 027 eiro. ES fondu finansējums plānots 6 525 506 eiro apmērā, bet valsts budžeta finansējums iecerēts 8 468 521 eiro apmērā.

Saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā iekļūst patvēruma meklētāji arī no citām valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Paldies,ome, par cieminu ielugumu!

 2. Vacija jau sagaidija un tauta pateiciga Merkelei par notikumiem Kelne.

 3. Ja valdiba tik beatbildigi rikojas ( iemesli vairs nav svarigi – nauda u.c.) un ielaiz valsti sos “”beglus””uzbrucejus, slepkavniekus, izvarotajus , tad katram pasam jadoma ka sevi aizstavet un ar kadiem lidzekliem, un tie kas bezarbildigi rikodamies ielaida- vairs nevares teikt neko un ari tiesat nevares!
  Man ir tiesibas un pienakums sevi aizstavet pret siem uzbrucejiem un vajadzibas gadijuma to ari darisu!
  Nebus Latvija Kelnes varianta!

 4. NU tad gaidīsim to jauko mirkli kad arī mūsu sievietes varēs seksuāli barā izmantot? Laikam jau vislabāk pie Ministru kabineta, jo tur poliči neko neredz. Un ja neredz tad valdība mazgā rokas nevainībā. Vai tā Straujumas kundze? Pa logu varēs šo teātri labi redzēt. Vai kāds nezin, ko darīs mūsu muslimi un pie kādas sektas viņi pieder- šiīti vai sunīti. Un kādas šlakas būs iebraucēji? Rādās būs riktīgs ugunīgā mērkaķa gads.

 5. Riebjas skatīties uz tiem jaunajiem migrantu vīriešiem!Viņiem būtu jāaizstāv sava zeme,ne jāskraida pa Eiropu!Nesaprotu,ar kuru galu ES domā,viņus uzņemot.

 6. «Tikai pēc tam, kad internets «uzvārījās», visas lielās avīzes beidzot šodien publicē informāciju, ka Jaungada naktī Ķelnes centrā sapulcējušos 1000 jaunu vīriešu (tikko ieradušies bēgļi) bars uzbrukuši un seksuāli izmantojuši garāmejošās vācu sievietes (80 personas). Viņas neviens neaizstāvēja,» raksta režisors Aldis Hermanis.

 7. Ta ir milzīga kļūda…

 8. Mums nevajag Parīzes, Ķelnes un Hamburgas notikumus…

 9. Imigranti un nevis bēgļi Atbildēt

  Latvijā viņus negaida! Latviešiem viņus ar varu uzspiež!

 10. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Tik ilgi vēl jāgaida! Vācijā jau iet jautri, mums nekā. Atkal esam pēdējie!

 11. Neviens viņus te negaida!

 12. Eirokungi ar lokanajām mugurām sagaidīs klanīdamies ar orķestri,sālsmaizi un katram vēl 100g ielies! Bet ko darīs patrioti?!

Draugiem Facebook Twitter Google+