×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. jūnijs, 2018
Drukāt

Pirmos sit tos, kuri nekad neies kopā ar “Saskaņu”. Saruna ar Raivi Dzintaru (61)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs RAIVIS DZINTARS raksta grāmatu “par Latvijas politiku ar trīsdesmitgadnieka acīm”. Būšot padziļināts skatījums no zaļoksni spridzelīgās darbošanās “Visu Latvijai” jauniešu organizācijā, līdz pārtapšanai politiskā partijā, iekļūšanai Saeimā – un līdz mūsdienām. Lielā mērā tie būs personiski iespaidi, kolēģu, līdzgaitnieku personību ieskicējumi un pavērtas politikas taisīšanas aizkulises. Šajā intervijā NA līderis atbild uz jautājumiem par partijas gatavošanos 13. Saeimas vēlēšanām.

Daudz runāja, ka partiju vadītājiem reizē jābūt arī premjera amata kandidātiem. Kāpēc šo pienākumu nedeleģējāt Raivim Dzintaram, bet atkal eiroparlamentārim Robertam Zīlem?

R. Dzintars: – Neesmu dzirdējis citu argumentu, kāpēc partiju priekšsēdētājam automātiski jākļūst par premjera kandidātu, kā vien to, ka dažās Eiropas valstīs tā esot prakse. Manuprāt, mēraukla ir cita – kura persona partijā vislabāk spētu veikt šo pienākumu. Robertam Zīlem ir nepārspējama politiskā pieredze, tautsaimnieciskās zināšanas, kontakti iekšpolitikā un ārvalstīs…. Tas viss ļauj uzņemties Ministru prezidenta amatu kvalitatīvāk, Zīli šajā situācijā uzskatām par piemērotāko premjeru Latvijai.

Tālredzīgi cilvēki zināja teikt, ka uz šīm vēlēšanām “kompromatu” būšot kā vēl nekad. Patiešām, latviskās partijas ierautas konfliktos, savstarpējos apvainojumos. Jūs skaidrojaties ar Juri Jurašu, kas plaši aprakstīts, kas zina, nonāksiet līdz tiesu lietām. Otra pastāvīgi gruzdoša nesaprašanās starp liberāli noskaņotiem un nacionāli konservatīviem politiķiem. Saasinājumi, konfrontācija starp latviešiem – cik tas ir auglīgi un uz kurām dzirnavām lej ūdeni? Kā sadzīvosiet vienā Saeimā pēc priekšvēlēšanu dubļu cīņām?

Vēlēšanu būtiskākais jautājums – vai būs lūzumpunkts, kad “Saskaņai” izdosies iekļauties valdībā? Iepriekš reālistisks mēģinājums bija, kad Zatlera vadītais spēks iekļuva parlamentā un daudziem negaidīti, bet mums gaidīti aicināja par partneriem “SC” un paziņoja, ka tikai ar tankiem savienību apturēt. Tādam modelim bija gatavi piekāpties citi, ieskaitot Dombrovska “Vienotību”. Toreiz NA izdevās procesu nobloķēt.

Toreiz bija zatlerieši, kas neslēpa, ka pieļauj veidot koalīciju ar “SC”. Patlaban vēlēšanām pieteikušās partijas stingras kā dzelzsbetons un ir vienisprātis, ka ar “Saskaņu” nē un nē. Vai ir iemesls uztraukties, ka solījumi nav droši?

Pašreizējo Saeimu vēlēja Ukrainas konflikta karstumā. Tad bija diezgan droši, ka Latvijā nebūs nopietni ņemamu spēku, kas biedrosies ar “Saskaņu”. Šodien tas pagaisis no daudzu atmiņas, man nav šaubu, ka jau uzrakstīts scenārijs, kā “Saskaņu” atkal vest koalīcijā. Nez vai īstie partneri atklāsies tūliņ pēc vēlēšanām, kad dievojušies, ka “ar viņiem nebloķēsies”. Taču var rasties strupceļš, kad pretrunu dēļ koalīciju ilgstoši nevar izveidot…

… un tad “valstisko interešu vārdā”…

… vienojas par veidojumu “nepolitiskā valdība”, “varavīksnes kabinets”, kur praktiski ļauj “Saskaņai” ielikt kāju durvīs un nonākt valdībā. Latvisko partiju savstarpējie kašķi ir pateicīga situācija Kremļa sabiedroto labvēlīgam rezultātam. Vienatnē viņi nesavāktu pāri 50% balsu, taču, ja latviešu vēlētājs ir absolūti demotivēts balsot, viss politiskais process piegriezies un nepievilcīgs, savukārt “Saskaņas” elektorātu uzkurina iet uz iecirkni – tas nestu augļus. Turklāt labējā spārna piekritēji vēlēšanās izšķaida balsis tā, ka dažas partijas netiek, dažas knapi tiek pāri 5% barjerai – tas sola vēl labākus panākumus. Šajos apstākļos vēl būtiskāk sist tos, kuri nekad nepiekritīs iet kopā ar saskaņiešiem. Un ir politiķi, kuri tagad zvērē “nekad”, pirms tam zvērējuši nesadarboties ar Ušakovu, bet vēlāk sēdējuši pie viena pārrunu galda. Jaunā konservatīvā partija Rīgas domē ievēlēta it kā cietā opozīcijā valdošajam blokam, kam nav nekādas intereses dalīties varā. Jūrmalā bija citādi. Pēc pašvaldību vēlēšanām JKP vietējā saraksta pārstāvji tūliņ zvanīja man – jābūt prātīgiem, jāizmanto iespēja veidot varavīksnes koalīciju. Tā ka ir visai neprognozējami, kādas kuram būs noteiktās nesadarbošanās robežas.

Kas jātur aizdomās par iespējamu sarkano līniju pārkāpšanu? Brigmaņkunga solītajam taču jātic! Kaut gan “Rīdzenes” pagaldes valdību stādot, bija runa par saskaņiešu ievilkšanu koalīcijā, piedalījās ietekmīgi ZZS cilvēki – tikai, redz, Brigmanis nepiekrītot.

Tā izskanēja, kā arī tas, ka derētu tikt vaļā no nacionālistiem. Brigmanis bija pretējās pozīcijās, un liekas, ka pašlaik ZZS vairākumā ir politiķi, kas nepieļautu savienību ar “Saskaņu”. Tas mans privāts novērojums, kuru simtprocentīgi garantēt nevaru. Ja domā, kurš būtu Trojas zirgs, drīzāk kādi jauni veidojumi, kuri kā pēc notīm darbojas ar metodēm, kas Krievijas interesēs izspēlētas citās valstīs.

Liberāļi nekavējas norādīt – rekur, nacionāļi Saeimā nobalsoja sakritīgi ar putinistiem, viņiem vienas vērtības!

Pārmetumi šai ziņā NA ir demagoģiski. Ir saprotami, ka sakrīt tehniski vai nepolitiski jautājumi, piemēram, smēķēšanas ierobežojumi vai kas līdzīgs. Bet svarīgi, kas un kā balsojis nacionālpolitiskos, stratēģiskos jautājumos. Valoda, pilsonība, uzturēšanās atļaujas, migrācija, ģeopolitika – visur NA un “Saskaņai” bijuši un ir diametrāli pretēji viedokļi. Citas partijas – katra savā punktā – mēdz būt piekāpīgākas vai pat nodevīgas. No savas puses nevēlamies iesaistīties apmelojumu kampaņās, kuru vienīgais mērķis uzrausties un pakāpties uz citu pleciem. Es aicinātu atgriezties pie politiskā procesa un koncentrēties uz saturu. Kad apstākļi pavēršas, ka Jurašs mūs nomelno, nākas atbildēt, un tas pieblīvē daļu politiskās telpas. Kas atkarīgs no NA, neplānojam brukt kādam virsū. Var strīdēties, bet tad par ideoloģiskām nostādnēm. Uzskatu dažādība nav tas sliktākais politikā. Tas pat ir skaisti un cēli, kad politiķi “duelējas” par ideju. Vieni Stambulas konvencijā redz riskus, citi instrumentu, lai pasargātu pret vardarbību – norit argumentu cīņa. Politika kļūst pretīga, kad apzināti izplata melus, nomelnojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (61)

 1. Pirmos jāsit tos, kuri ies kopā ar “Saskaņu” un otros “Saskaņu”!

 2. Šis jauneklis ir VDK ilgtermiņa projekta dalībnieks. Jantariks ar savu partiju ir degradējis jebkuru nacionālu ideju. Tik vien kā skaistos šovus Krastmalā prot taisīt. Bet kopumā, šim mērglim, ir lielākā alga Saeimā (16 000 un vairāk mēnesī) – par nekā nedarīšanu. Pluss vēl barojas šis kantoris no Maksātnespējas un OIK bodītēm. Nožēlojami, ka tādi mērgļi kā Raivītis, tiek pie stūres. Šis puišelis vēl tētim biksēs karājās, kad bija Atmoda. Tagad deļ tādiem “patriotiem”, kā viņš, visa nacionālā kustība ir uztaisīta par farsu. Tādu, kādu grib redzēt kremļa darboņi – bezzobainu un korumpētu.

 3. mani sit OIK, ko aizstāv raivis

 4. Tu laikam sajaucui kārtis: “pirmos sit muļķus”. Vai tu un visa NA ir vieni muļķi (te runa ir tikai par “vadoņiem”, kuri visu laiku kuļ – “latvietība”, bet faktiski latvietību iznīcina ar savu politisko riebīgo “diplomātiju”, ar to, ka klaigā daudz, bet neko nedara, lai atbalstītu latvietību, visu drīzāk dara otrādi – izskatās, ka rīkojas kā rūdīti čekistu palīgi.

  NA – politiskie analfabēti vai sakūdīti darboņi ar patrotiskiem saukļiem, lai ar toiem maskētos un darbotos pret visu latvisko labā nozīmē – lai kievi arī varētu teikt – mēs esam latvieši..

 5. Ai, ai, kā tie KRIEVNACISTI šeit šūmējās. Tik caurspīdīgas muļķības nu gan nevienu neietekmēs.

 6. Cik truls var būt šis raksts. Tikai par iekļūšanu saeimā. Par reāliem padarītiem darbiem valsts un to iedzīvotāju labā, gan esat piemirsuši.

 7. latvāņu nogurdinātais Atbildēt

  Kādreiz biju bezgalnaivs un pavilkos uz lozungu KRIEVI NĀK, balsodams par “šiem”, lai būtu pret “tiem”. Un neba es vienīgais. Bet nu jau pat bez brilles redzu, ka mana apmātība iecēlusi saulītē $ūdabrāļus, kuru vienīgais pienesums ir sapelējušu rabarberu vaiņags Mildiņas kājgalī, rotāts ar pirksta biezuma zelta burtiem “no administratoriem”. Tiesa, tie citi sileskārie ar’ nav necik labāki …

 8. Šis purns pēc kieģeļa prasās!

 9. NA ir pilnīga nulle ar visu Parādnieku, Rasnaču un Dzintaru priekšgalā. Pietiek atcerēties “deputātu kvotas”un Parādnieku, lāpu gājienus, kuros piedalās visi Latvijai lojālie, bet NA aicina bļaut – mēs esam latvieši! – it kā kāds to apšaubītu. Jau sen nebalsoju un pilnīgi noteikti nebalsošu vairs nekad – jo neredzu darbu, godīgumu visās lietās un novēlu atmest augstprātību, kam par cēloni varbūt ir mazvērtības kompleksi, nezinu.

 10. Atbilde -VODKA,VOBLA- nē ,kungs neskriešu gan balsot par to,ko JŪS iesakiet,bet neredzu gan patreiz par ko balsot,ja nu vienīgi Kaimiņa partija.Un tā nedomāju es viena, NA pati ar savu rīcību to ir panākusi,kad kritīsies balsotāju skaits,diemžēl.Cik var skaisti runāt,bet darīt pavisam ko citu,apnicis jau.

 11. Nacionālpolitiskie,stratēģiskie jautājumi…. Vai īstai nacionālai partijai,nebūtu jārisina arī tautai ļoti svarīgie sociālekonomiskie,taktiskie jautājumi,sākot no vienīgi Latvijā neesošajām slimokasēm,”klumzīgās”e-veselības,kurā ieguldīta milzu nauda”un beidzot ar OIK,nepietiekamajām pensijām (par kurām jau atgādina OECD) un trīsarpus reizes lielāku,nekā Briselē,pievienotās vērtības nodokli mūsu luksusa precei-maizei! Par pašu rosināto 12% PVN pārtikai vairs ne pušplesta vārda! Neskar jūs ne VEF,ne Liepājas metalurgs,ne Baldones vai Ķemeru sanatorija,ne meži,ne ceļi,ne sausums.ne skolas mācības bērniem no 6 gadiem,ne pasakainās prēmijas ministriju ierēdņiem.

 12. Vai tik tiešām Dzintars domā,kad tauta rudenī par viņiem balsos? Ko NA ir izdarījusi tautas labā,tāpat sasmērējušies ar visādām shēmām.Nu netic neviens vairs viņiem,viņi daudz runā,un tautu ”paņem” ar patriotisma lozungiem,bet darīt tikpat neko nedara,vairāk domā par sevīm,diemžēl.

  • vodka, vobla i cjaštuškas - īsto darītāju komplekts Atbildēt

   Jā, IJA, skrien un balso par darītājiem – putinsosiem un tiem vatņikiem, kuri Latviju cer pārtaisīt par krievisku dzerevņu.

  • “Vai tik tiešām Dzintars domā,kad tauta rudenī par viņiem balsos?” Hm, vispār jau latviski nav pareizi teikt “kad tauta balsos rudenī”, jo tāpat jau ir skaidrs, ka balsos rudenī. Pareizi latviski jāsaka “Vai tik tiešām Dzintars domā, KA tauta rudenī par viņiem balsos?” Artuss Kaimiņš (KPV.LV) ir laba izvēle.

 13. nost kangarus un troļļus Atbildēt

  Dievs, svētī latvisku Latviju !

 14. Domāju par ko balsot - vai nu NA, vai nu JKP Atbildēt

  “Superpatriot” Raivi Dzintar – kad iestāsies Zemessardzē? Pierādi savu patriotismu ar darbiem. Rihards Kols malacis un reāls darītājs, jo viņš solīja un lai gan ar iestāšanos mazliet aizkavējās, bet tagad ir krietns zemessargs un intelektuāli krietni pārāks par Raivi.
  Un mani apbēdina tas, ka Raivis sarakstos atkal liks atpazīstamas personas – žēl, ka nevis gudras, taisnīgas, godīgas un savas nozares lietpratējus. Atkal savāks muzikantus un sportistus, kuriem vairumā gadījumu ir švaki ar zināšanām par valstiskiem procesiem.
  Un Raivis muld – viņš un NA neizjauca Zatlera valdību ar SC. Pateicoties Olšteinam zatlerieši zaudēja balsis un kvoruma dēļ nespēja izveidot valdību ar SC. Ja Olšteins un viņa biedri paliktu pie zatleriešiem, un šie būtu tik pat sarkani, tad SC būtu valdībā un ministru kabinetā būtu SC ministri. Raivi, nepiesavinies sev olšteiniešu nopelnus!

  • Dzintars patriotismu pierāda, vadot nacionālu, patriotisku partiju. Ar ko tu pierādi savu?

   • hihihi…tu atceries to dienu, kad Zatlers atlaida Saeimu? Tavs “patriotiskais” Dzintars pēc šī izgājiena ļoti slavēja Zatleru, parāžnieki, cilinskēni un citi naieši pat pie prezidenta pils dziedāja slavas dziesmas, un ļoti cerēja, ka Zatlers pievienosies NA. Šis ir pierādījums tam, ka Dzintars slikti pazīst cilvēkus un nav spējīgs cilvēkus “atkost”, lai gan Dzintars daudz lasa psiholoģijai veltītu grāmatu…diemžēl tas viņam nepalīdz. Kaut vai “stratēģa” Dzintara izgāšanās ar Brokas bīdīšanu par Rīgas mēreni. Paredzu, ka “stratēģis” atkal vienpersoniski partijā savilks populārus cilvēkus, kuriem ir skapī skeleti (nepasenais gadījums ar deputātu dzērāju u.c. piemēri).

 15. Nav rezultātu NA partijas un visas koalīcijas darbībai. Ir tikai korupcija, shēmas un savu personīgo un sponsoru interešu virzīšana. Nevēlos jūs nevienu redzēt Saeimā. Lai nāk Saskaņa pierāda sevi un pārvalda valsti. Strauji uzlabosies Latvijas valsts attīstība un paaugstināsies Latvijas tautas labklājība. Viņi izmēzīs tos 20 gados piedirstos staļļus.

  • Saskaņas “lielie panākumi Rīgā” ir redzami katram, paklūpot ik uz soļa! Viņu valdīšanas laikā, ne bez NA palīdzību ir iebraukts milzu parādos, uzlauztas Rīgas ielas, dažas no tām saremontētas kā pagadās, visur bedres, cenu kāpums visiem komunāliem maksājumiem utt utj. Protams, ka Saskaņas ka Kremļa satelītam ļoti gribētos panākt Latvijas ieslīgšanu Krievijas guberņas situācijā, un to viņi cer panākt ar pilnīgi pērkamo ZZS palīdzību, kuru “nacionālajai nostājai” slavas dziesmas dzied NA bosi un mazie bosīši. Par laimu, šis sapnis neīstenosies, Latvija, lai kā to gribētu “svētā trīsvienība -” ZZS+SC+NA” nekļus par to. Ceru, ka balsotāju pat KPLV nesasniegs 5%, un izčibēs no gaisa.

  • Ķengura Rordana partija tikpat nikni uzbrūk Latvijas vienīgai nacionālai partijai kā SC/VK Kremļa sponsorētie troļļi.

  • Nerunā muļķības.

 16. Raivi, tu esi jau ierauts tajā intrigu un korupcijas afērā, kā arī, tev pārāk daudz mīzali galvā sakāpuši!!!

 17. Pirmo sita Kaimiņu ar knab rokām. Ar šausmīgu pompu aizturēja , pat nenopratinot . Un tagad nedrīkst iziet no adreses – normāli ? Bet na tik tēlo muļķus ( vai vēl sliktāk – tādi arī ir) un cer ar vecām dziesmām izbraukt .
  Kā tur ir ar Rasnača draudzenes meitas maksātnespējas štellēm? Neviens knab neko neizmeklē, ne? Maksātnespēja un tieslietas Latvijā ir kārtībā ? Bērnu pabalsti un daudzbērnu ģimeņu atbalsts kaut puse no takas Igaunijā ? Gudri irst nav malku cirst .

  • patiešām ir domāts, lai mazizglītotos nedomātājus novirzītu nekaitīgā Kaimiņa vēlēšanai, jo Kaimiņš, kā tas ir izrādījies, nekāds drauds nevienam nav, gluži otrādi, tam pašam savi vadoņi. Viss tracis ir dēļ Jaunās konservatīvās partijas, kas ir reāls apdraudējums lietu kārtībai, un pie tam vēl nereklamējas. Ir nepieciešams, cik vien var, noņemt tiem vēlētājus – visus tos neapmierinātos, kam šķiet, ka ja samazinās deputātu skaitu, vai izdarīs līdzīgas bezjēdzības, būs leiputrija. Līdzīgs scenārijs notika Rīgas Domes vēlēšanās, kurās visiem par brīnumu, ar skaļiem saukļiem, iesaistījās ZZS, un protams, atņēma citiem 4% Rīgā sabraukušo laucinieku balsis, ļaujot Ušakovam tikt atkal vadībā. Tagad tas pats.
   Rīgā izveidojās koalīcijas modelis ZZS+SC, kam tagad uzticību apliecinājusi NA.

 18. Tad jau sitieni Tevi un Nrīgi.

 19. Visi jaunie spēki un konkurenti ir iespējamie Krievijas aģenti. Tukša manipulēšana uz emocijām arī šodien. Nodokļu politikas nav, OIK lietu iebildumu arī nav. Rīgā Ušakovs dara, ko grib. Koprupcijas Rīgā nav. Un ar ZZS ir labākā iespējamā koalīcija.

 20. PAJOLIŅ,DZINTAR, TEV ATKAL KRIEVS NĀK ? NECERI NEKAS TEV NESANĀKS. JŪS ESAT LIELĀKIE MAITAS KOPĀ AR TIESLIETU MINISTRU UN MAKSĀT NESPĒJAS ADMINISTRATORIEM. LAIKS IET NAUDU PELNĪT AR DARBU, NEVIS DZĪVOT UZ MŪSU NAUDAS. TU NEESI DZINTARS,TU ESI SARŪSĒJIS BLEĶIS, JO NEESI VĪRIETIS, BET BĀBA.

 21. nebalso par na

 22. tas tā varētu būt Atbildēt

  ka viņu programma ir vislatviskākā, tomēr, kā viņi paši ir teikuši, viņu Saeimā ir tik maz, ka praktiski neko izdarīt nevar. Viņu darbi vēlētāju skaitu nepavairo , līdz ar to vietu skaits Saeimā tikai saruks, jo arvien mazāks ir vārdu balsotāju un programmu lasītāju skaits, un NA neko paveikt nevarēja, un, kā ir skaidrs, arī nevarēs. Nu ko lai dara – jābalso par otro nacionālo vērtību partiju, kas nav ZZS:))

  • “viņu (NA ?) darbi vēlētāju skaitu nepavairo“….. Jēziņ mīļo! Tad – kā tas var būt, ka Ušakova NEEEEEEDARBI vēlētāju skaitu pavairo?????? Rīgas parādi, Rīgas mahinācijas Rīgas satiksmē, namsaimniekošanā, ūdens saimniecībās, tiesu lietās, Rīgas krievvalodīgo privileģētā dzīve – dubultās pensijas, latviešu valodas ignorēšana darbavietās, cīņa pret latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu utt. utt. un vēlētāju skaits vairojas???? Runājiet taču beidzot, kā ir – ka tas vēlētājs nemūžam “pareizi“ nevar novēlēt, jo visi runā melo, liekuļo un apmāna vēlētāju.

 23. No visām šī brīža partijām, NA programma ir vislatviskākā un tieši pilsoņu interesēm un tiesībām atbilstošākā! Galvenais, sekot līdzi, lai NA vadība šo programmu arī izstenotu, tad viss lēnām ies pareizā virzienā!

 24. Viņš jau var muldēt jebko, bet Nacionālā apvienība ir pirmā, kas aizkulisēs sadarbojas ar Saskaņu ! Nodrošināa Ušakova palikšanu Rīgas mēra amatā, izliekot visvājāko un pretrunīgi vērtētu kandidātu pretī. Muldoņas!

  • Un tu arī vari muldēt pat kaut kādām mistiskām aizkulisēm, kad, patiesībā, visas pārējās partijas kādā brīdī arī bez nekādām aizkulisēm ir metušas acis uz Saskaņu un dažas jau šobrīd ar Saskaņu čupojas pašvaldībās.

 25. … Varbut, kads varetu pec vajadzibas paraknaties manos, vismaz divesmit gadus ilgstosos, komentaros, kas sava satura sprieduma paredzeja un pamatoja vajadzibu panakt latviesu apvienosanos NA un tadejadi sasniegt kritisko masu, lai piedalitos valsts vadiba … neskatoties uz nomenklaturas uztureto pretestibu visam latviskam … !!!
  … Sodien, ir iespejams paatrinat so straujo procesu Ceturta Atausma, jo musu NA vadiba ir beidzot nobriedusi, pieredzejusi un galigi atmodusies, lai to panaktu, un, sakusi, pienacigi tas ieverojamam autohtonas tautas elektoratam, atklati un legali cinities pret tas apmelotajiem un ienaidniekiem … kuri sevi sen jau ir atklajusi ka Kremla pakalpinus, vai izlietojamos idinus … !!!
  … Sobrid, patriota Senberga atklataja Janu vakara daudzinata ‘Ligo’ varda istaja nozime, latviesi un to piekriteji: Pedejais bridis celties sena latviska gara krasnuma un rudeni velreiz nokratit mums uzspiestas svesas varas vazas, uz muziem … !!!

 26. ar ko jūs tur iesiet vai neiesiet kopā – pietiek pļāpāt, sava nacionālā stāja jāpierāda nevis ar rakstiem portālos, bet ar reāliem darbiem, lai pārstāvniecība Saeimā nebūtu 12 – 13 deputātu! Kurš ies vēlēt par runāšanu vien? Parunās, pastaigās, paklaigās – mēs patrioti, mēs vienīgie! Tik daudz gadu pagājis, neesat vairs nekādi jaunie, nu bet kur tad ir jūsu harizmātiskie politiķi, reālie līderi, kas strādā kur tādi, kuru dēļ jūsu pārstāvniecība pieaugtu? Kas ir jūsu līderi? Paziņojumiem, ka jūs nebūsiet ar Saskaņu nav nozīmes, to tagad saka visi, tas ir devalvēts. Ar ko tad jūs būsiet? Tāpat kā Vienotība, ar ZZS? Paldies, nevajag.

 27. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 28. Vienmēr sit tos muldētājus.

 29. ....................................ijušais partijieks Atbildēt

  ………………………………………………………………………..

 30. bijušais partijieks Atbildēt

  vienīgais ko NA prot ir brēkt krievi nāk, latvieti nepadodies, un tā no vienām vēlēšanām līdz otrām, tagad labāk būtu brēkt OIK OIK OIK , krievi nāk, OIK OIK OIK OIK latvieti nepadodies

 31. No NA var daudz ko gribēt vairāk un labāk, bet patreiz viņi ir vienīgie, kas ļaus saglabāt mūsu valsti mūsu tautai. Tikai nacionāla valsts dos iespēju mūsu biznesam un lauksaimniecības attīstībai. Citādi – kalpi kā bijām atpalikušai Krievijai, tā – Rietumu pasaaulei.
  Vēlot sekmes, balsosim un lūgsim Dievu par NA.

 32. NA bez Saskaņas būtu apaļa nulle. Tikai ar biedēšanu un sabiedrības šķelšanu kundziņi turās pie siles. Pieņemu, ka nacpatriotos būtu atrodami vairāk čekas aģenti kā visādās krievu savienībās kopā ņemot.

  • Protams, protams, jo krievu čekas aģenti no maisiemj sen jau izlidināti un viņu vietā salikti visi nekrievu aģenti – bijuši viņi tādi vai nebijuši.

 33. Melbārdi nu gan nevajadzēja, viņa un latviska Latvija nu nekādi neiet kopā. Citādi gan NA ir vienīgā partija par kuru latvietim ir vērts balsot.

 34. vai k’ads b’us mu’l’kis un balsos par ‘siem tirli’niem….es ne,tikai par saska’nu

 35. apbrinojams muļķa cienigs paziņojums. kašākejas ar vieniem, tiesāties tāsās ar citiem, bet vienalga pie visa zēnam saskaņa vainiga

 36. Ja kadai partijai butu saprasana un velesanas nodrosinat Latvijas Valsts un pilsonu Neatkaribas garantiju,tad efektivakais un vienkarsakais risinajums butu visas kremla cekistu apvienibas un vinu atbalstitajus,ieskaitot “zalo” valdibu,iesudzet tiesa pec Starptautiskajiem likumiem,kuros ari finansiala darbiba, ja ta apdraud valsts ieksejo vai arejo drosibu,skaitas valsts nodeviba.Tas ir daudz vienkarsak neka savakt pieradijumus par spiegosanu “tuvejo arzemju” uzdevuma,uzturesanas atlauju tirgosanu kremla cekistiem,valsts apversuma gatavosanu,dezinformacijas izplatisanu u.t.t. Valsts nodeviba – ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

 37. Tikai muļķis var nesaprast,ka KNABS ir ZZS rokās.

 38. nu par ko ir šis raksts? Ka kāds rakstīs grāmatu? Ka JKP ir Trojas zirgs? Viss trio? Ka ZZS ir tik nacionāla, nu tik nacionāla, ka gandrīz izgāza reformu izglītībā? Ka pie mazākās izdevības sametīsies kopā ar “sociāldemokrātiem” no Saskaņas? Ka gadiem pļāpāts par skolu reformu, bet izdarīt to vajadzēja Vienotības ministram, kas vienu reizi jau to uzņēmās? Tad kāpēc ne pasi? Nemāk, vai saprot, ka vilkme maza? Latvijai vajag tādu nacionālu partiju, kāda ir Polijā PiS. Jūs tā neesat noteikti.

 39. Zēl, ka pastalnieki tic vārdiem, bet neskatās uz darbiem.Avīze
  dod bezmaksas reklāmu koalīcijai

 40. Cik tad ilgi ”vilks” ar to ”krievi nāk!” ? Par nelaimi NA , Saskaņa nav koalīcijas partija un ir vismazāk atbildīga par sastrādāto šajos 28 gados . Pagaidām nav …

  • Beidz melot!Krievu nākšana ir Ždanokas sauklis un izbeidz to piesiet NA.Un,ja Saskaņa kaut reizi būtu tikusi koalīcijā,tad mēs jau gadus 20 par savu prezidentu godātu Vovanu.Ko tad NA var iesākt ar saviem 15-16 deputātiem,ja jūs skrienat balsot par okupantu sarakstiem?Tikai nez kāpēc tos izdarītos darbus prasāt no NA,kamēr jūsu ievēlētie krievmīļi bez kādām rūpēm sēž Saeimā un tērē algas,kompensācijas ,bet neatbild par neko-neviens jau arī neko neprasa.Un kamdēļ prasīt,ja var pat krievu uzvaras saukli pārmest nacionāļiem.

 41. Vājš raksts un pilns ar populismu no intervējamā. Izskatās pēc pasūtījuma darbiņa Krievijas žurnālistikas stilā.
  LA, vai Jums tas patīk?

 42. Jo ir tikai viena partija kas konsekventi iestājas par latvisku Latviju — par visu skolu latviskošanu, patiesās vēstures mācīšanu, demogrāfiskās situācijas uzlabošanu, polītiku kas atbalsta mazo lauksaimniecību, termiņuzturēšanās atļauju (TUA) likvidēšanu, čekas maisu atvēršanu, oligarhu varas salaušanu … Tāpēc jau Maskava un tās pakalpiņi šeit tik nikni vēršas pret NA. Pienācis laiks jaunai paaudzei pārņemt varu!

 43. Un virza divus ministrus vājiniekus – vides ministrijā un tieslietu ministrijā – kuri neko – Nezinīši. Nacionālo stāju vajag parādīt ar darbiem – sakārtotu savu ministriju atbildības sfēru – te vienam degošu zviedru mēslu kaudzes, te otram garās tieslietas korupcijas ēnā… Nu nav darbu. Darbu!!! Tad vaino citus – strādā un būs atzinība, bet tikai : es, mēs un neko.

  • Tad jau jājautā – kuram citam vai kuriem citiem tad ir darbi? Ja nu vienīgi kaut kāda muļļāšana bez rezultātiem un kriminālie.

Draugiem Facebook Twitter Google+