Mobilā versija
+9.0°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
14. augusts, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 14. augustā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Rīgas Ziņas”

Zemes malka (torfs). Pēdējās dienās no Rīgas apkaimes ar vezumiem lielā vairumā tiek piegādāta zemes malka – torfs, kuru rok tuvākajos purvājos. Zemes malka patlaban lielākos apmēros tiek izlietota dezinsekcijas vajadzībām un arī kā kurināmais līdzeklis.

Darbu atjaunošana pilsētā. Pēdējās trijās nedēļās Rīgā tika pārtraukti visi, pat sīkākie darbi. Sākot no vakardienas, vietām iesākts atkal strādāt pie dažiem komunāldarbiem. Tā, par piemēru, vairāk vietās pilsētā sāk pārbruģēt ielas. Hanzas ielā gar centrālo preču staciju uzsākti kanalizācijas darbi utt.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Apstākļi Liepājā. Šinīs dienās no Liepājas izdevies izbēgt koku tirgotāja N. pilnvarniekam Vainšteinam, kurš par apstākļiem Liepājā izsacījies šādi: “Vācieši stipri nocietinājuši Liepāju, bet ostu pielikuši mīnām, bīdamies, ka še neienāk krievu un pat angļu zemūdens laivas. Caur Liepājas ostu pieved pastiprinājumus fon Belova armijai. Tanīs dienās, kad pienāk vācu transporti ar karaspēku, tūliņ pilsētā izdod pavēli, ka iedzīvotājiem nav brīv ierasties ostā un vispār ostas teritorijas tuvumā. Liepājā vācieši sākuši vai, labāk sakot, atjaunojuši “Libauische Zeitung” izdošanu, kas tagad vienīgais preses orgāns.” Pa Kurzemi līdz Jelgavai Vainšteinu caur vācu karaspēku izvedis kāds latviešu saimnieks.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+