×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Ko avīzēs rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 18. septembrī

Foto - LETAFoto - LETA

“Dzimtenes Vēstnesis”

Kā rīdzinieki iepērkas. Ievērojot to, ka dažādu ēdamvielu vietējos tirgos nav pietiekoši daudz un tās pašas sadārdzinātas reizēm pat trīskārtīgi, nekā tas atļauts obligatoriskā produktu taksē, rīdzinieki sākuši iepirkties tieši no lauciniekiem, apstaigājot mājvietas vai iziedami tiem tālu priekšā uz ceļiem. Ikdienas še var redzēt ļaudis, kuri samērā lētāki nopērk labāku preci, nekā tas iespējams vietējos tirgos caur otrām un trešām rokām. Vairāki koloniālpreču veikali priekšpilsētās, kuru īpašnieki tirgošanos bij pārtraukuši un atstājuši pilsētu, tagad atgriezušies un uzsākuši atkal tirgoties.

“Līdums”

Iemaldījies putns. Dikļi. Puriņu mājā iemaldījies neredzēti liels ērglis, daudz lielāks par dzērvi. Putnu karalis no cilvēkiem neko nevairījies, ļāvies tuvu pieiet un pamatīgi apskatīt. Galva tam bijusi kā labam suķim, nagi kā vīram. Ērglis uzglūnējis sīkiem kustoņiem, saplosījis stārķi rijas jumta ligzdā kā cāli. Lopu suns ērgli nevar veikt. Par nelaimi, nav bijis bises. Tas nav mūsu zemes putns, domā, ka ērglis atlaidies no Karpatiem, izbiedēts no lielgabaliem. Māņticīgie melš, ka ērgļa ierašanās mājās neesot uz labu.

“Rīgas Ziņas”

Izkrita vakar Jelgavas šosejā no automobiļa šoferis, 20 gadus vecais Pēteris Lazdiņš un ievainoja abas kājas tik grūti, ka viņš aizvests uz pilsētas slimnīcu. Nelaimes gadījuma cēlonis bijuši šosejai abpuši izlikti akmeņi, uz kuriem automobilis dabūjis triecienu, griežot pretim gājējiem ceļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+