×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 12. februārī

Foto - LETAFoto - LETA

“Rīgas Ziņas”

Ielu apgaismošana gan atļauta, bet vēl nav nolemta. Saziņā ar pilsētas uzņēmumu valdi pilsētas valde nolēmuse griezties pie pienācīgas kara iestādes ar aizrādījumu, ka pilsētai tiklab elektrības, kā gāzes un petrolejas līdzekļi vispārīgi ļoti mazi un ka tāpēc ielu apgaismošanu atjaunot nebūtu tik visai vēlams. Ja varbūt ielu apgaismošana būtu nepieciešama karaspēka labā, tad tas lai gan būtu vajadzīgs, bet varbūt aprobežotā kārtā un arī tikai nepieciešamās ielās. Rīt cer izšķirt ielas apgaismošanas jautājumu galīgi.

 

“Dzimtenes Ziņas”

Pēc austrumu virspavēlnieka uz piespiesto pasu ievešanu attiecīgā nosacījuma no 26. decembra 1915. g. par katru izdoto pasi jāmaksā viena marka. Ar bērniem bagātām saimēm trūcības gadījumos var tikt noteikta kopsumma, ne mazāka par 5 markām, it īpašos izņēmuma gadījumos maksa var tikt atlaista. Maksāšanai par pasēm jānotiek līdz 25. janvārim š. g. Jelgavas pilsētas apriņķa kasē rātūzī 1. stāvā, 1. ieejas 10. istabā no plkst. 8 – 12 priekš pusdienas un no 3 – 7 pēc pusdienas. Turpat arī rakstiski iesniedzami lūgumi pēc pamazinātu kopsummu noteikšanas un maksas atlaišanas. Šī nosacījuma neizpildīšanu es sodīšu ar 10 markām jeb brīvības sodiem līdz 2 dienām. Jelgavā, 8. februārī

 

“Dzimtenes Vēstnesis”

Domu starpība par to, vai policijas ierēdņiem ir tiesība izsaukt uz policijas pristavu kancelejām pilsētas iedzīvotājus, pastāv jau ilgus laikus. Lai šo domu starpību reiz noteikti izšķirtu, kāds Mihails Ošelovs bija iesniedzis sūdzību pret Maskavas Ārrīgas 4. iecirkņa uzraugu Belokapilovu, kas bija izsaucis viņu ar īpašu pavēli uz pristavu kanceleju kādā viņa sarakstīšanās lietā. Vidzemes gubernators atzina sūdzību par dibinātu, jo pēc likuma Belokopitovam nebijis tiesības izsaukt Ošelosu uz pristavu kanceleju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+