×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 19. februārī

Foto - LETAFoto - LETA

“Rīgas Ziņas”

Enerģisks policists. Pēc vispārēja aizlieguma lietot visā valstī alkoholiskus dzērienus Rūjienā tomēr dažās vietās vēl arvien varēja dabūt šādus dzērienus, pie kam alu, kuru dzēra krūzēs un mēdza dēvēt par “pienu”, – lielā vairumā. Jaunieceltais apriņķa priekšnieka palīgs Grigorjevs šinīs dienās atrada lielāku vairumu dzērienu arī saviesīgās biedrības pagrabā. Par šo lietu tika sastādīts protokols. Ar ko lieta beigusies – nav zināms, lai gan rūjenieši iznākumu gaida ar nepacietību. Pēc konfiskācijas neviens vairs nav mēģinājis tirgoties ar šādiem dzērieniem. Tā var, ja grib, izskaust ātri vien dzeršanu. Par šo atzinība jāizsaka apriņķa priekšnieka jaunajam palīgam Grigorjevam.

 

“Jaunais Vārds”

Vācu aeroplāni arvien biežāk sāk apmeklēt Vietalvas dienvidus daļu. Mūsu artilērija viņus sirdīgi apšauda. Līdz šim aeroplāni nekādus posta darbus nav nodarījuši; viņi laižas laikam izlūkošanas nolūkā. No Vietalvas Rušeniekiem pagriežas uz Odzienas pusi un tad atpakaļ uz Kurzemi. Tālāk uz ziemeļiem vācu aeroplāni nelaižas.

Alsviķi. Izrīkojums. Alsviķu Bibliotēkas biedrība otros Lieldienas svētkos Alsviķa “Ķemer” skolā izrādīja A. Akuratera komēdiju “Kurzemē”. Kara laika un citu iemeslu dēļ vecie spēki vairs nepiedalās, un no jauniem dažs pirmo reizi tikai uzstājās, tādēļ arī no izrādes daudz nekā nevarēja gaidīt. Pēc teātra saviesīgs vakars utt. Apmeklētāju bija daudz. Atlikums nolemts Alūksnes un Zeltiņu draudžu pagastu lazaretēm par labu. Jāpiezīmē, ka jaunā paaudze pa izrādes laiku trokšņoja un piedauzīgi uzvedās. Sevišķi nepanesami bija daži skolas zēni dziedātāji, kas skolotājam A. godu nedeva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+