×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 4. martā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Jaunais Vārds”

Rīgas, Cēsu, Valmieras, Valkas, Veravas un Jaunjelgavas apriņķu iedzīvotājiem 1) Aizliegts viesnīcu, mēbelētu istabu, mājvietu, restorāciju un pirts turētājiem pielaist jelkādās telpās sastapšanos netiklības nolūkā. 2) Aizliegts namu īpašniekiem un privātu dzīvokļu saimniekiem atļaut savās telpās slepenas prostitūcijas vietas. 3) Sievietēm, kuras piekopj prostitūciju kā amatu, jāuzrāda priekš tam likumīgas biļetes un jāierodas noteiktos termiņos uz ārstniecības izmeklēšanu. 4) Sievietēm, kas piekopj prostitūciju, aizliegts uzbāzties vai piedāvāties uz ielām, klajumiem un vispārēji publiskās vietās garāmgājējiem un sevišķi kara ierēdņiem. Šo obligatorisko noteikumu pārkāpējus sodīs administratīvi pēc gubernatora rīkojuma ar naudas sodu līdz 3000 rbļ. vai cietumu līdz 3 mēnešiem. Šie obligatoriskie noteikumi ir spēkā no izsludināšanas dienas.

Malvīnes Vīgner-Grīnberg jubilejas koncerts, biļetes jau šodien pēcpusdien būs dabūjamas Organizācijas komitejas birojā Tērbatas ielā 8. Atgādinām publikas pienākumu katrā ziņā apmeklēt šo izrīkojumu mākslinieces goda dienā, viņai ar to parādot pelnīto godu un pateicību par tām daudzajām dārgajām skaņu pērlēm, kādas viņa 25 gadu laikā bagātīgā mērā bārstījusi dažādos izrīkojumos. Iepriecināsim viņu tagad tā, kā viņa mūs neskaitāmas reizes iepriecinājusi ar savu jauko dziedāšanu un to jo bagātīgā mērā darīs arī sestdien, savā koncertā dziedādama kādas 16 dziesmas.

 

“Dzimtenes Ziņas”

Labību ar labu dīgstamību vēl tagad visur ievāc – kaut gan laukā sniegs un ledus. Pie šiem darbiem piedalās miliči tikpat dedzīgi kā aktīvie zaldāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ievāc labību????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+