×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 11. martā

Foto - LETAFoto - LETA

Sniegs.

“Rīgas Ziņas”

Par gaidāmo sniegputeni ar ziemeļu-rietumu vētru vakar atkal no galvenās observatorijas paziņots pa vietējiem dzelzceļiem. Uz dažām līnijām jau saputināts tik daudz sniega, ka izsūtīti strādnieki sniega notīrīšanai, lai netraucētu satiksmi.

 

“Jaunais Vārds”

Apavu dārdzība. Apavu nesamērīgu dārdzību tagad sāk izskaidrot ar to, ka pastāvīgi aizņemto ceļu dēļ nevarot no ādu fabrikām piegādāt priekš apaviem izstrādātās ādas, kādu minētās fabrikās sakrājies liels daudzums. Tā kā visi ādu rūpnieku lūgumi šai ziņā līdz šim palikuši bez panākumiem, tad valsts domes loceklis Starodumovs tagad griezies pie ceļu ministra Treptova ar aizrādījumu, ka Porodoļinas, Verhņeudinskas un dažās citās stacijās esot apavu rūpniecībā tik vajadzīgo ādu liels sastrēgums, jo to izsūtīšanai netiekot doti vagoni.

 

“Dzimtenes Ziņas”

Jauns tilts pār Ventu. “Kownoer ZTG” ziņo, ka 28. februārī ticis iesvētīts jaunais tilts pie Vekšņiem. Tiltu uzbūvēja vācu kareivji, tas ir 60 metru garš un celts no vislabākā materiāla un nodrošināts ar ledus lauzējiem. Tiltam liela nozīme priekš it visiem Okmjanu apriņķa iedzīvotājiem. Tilta būves vadītājs virsnieks Krauze savā iesvētīšanas runā aizrādīja, ka še vācu kareivji īsos mēnešos ar savu čaklību un spēku pastrādājuši darbu, kas krievu valdības laikā aizņēma gadus un tomēr nekur netika. Uzsaucot augstas laimes vācu ķeizaram, klātesošie iedzīvotāji dzīvi piebalsoja un, administrācijas priekšstāvjiem atvadoties, izteica tiem dziļi izjustu pateicību.

 

“Līdums”

Smaga pārpilnība. Pagājuse ir ziema un pavasaris atnācis, bet tāds sniega snigums līdz ar puteni kā aizvakardien, 9. martā, gan reti piedzīvojams. Pa pilsētas ielām bija jāiet kā pa kalna muguru. Zirdziniekiem tagad ir darba papilnam un prieks par tagadējo lielo vedēja maksu, bet māju īpašnieki rausta plecus, ka būšot nauda jāizdod.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+