×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 18. martā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Jaunais Vārds”

Savāda rīcība. Bagātā namsaimnieka Jāņa Rozenfelda namā Laivas ielā 1, dz. 5 piedzīvo kāda Anna Bārdiņ, kuras trīs dēli atrodas karā. Visu laiku viņa dzīvojusi no saimnieka nespaidīta, bet kad tas dabūjis zināt, ka dēls pārgājis uz Latviešu strēlnieku bataljonu, viņš iesūdzējis Annu Bārdiņ pie miertiesneša, pieprasīdams īres parādu un viņas izlikšanu no dzīvokļa. Miertiesnesis šo prasību arī piespriedis, un tagad tiesu pristavs pieprasa, lai Bārdiņ atstāj dzīvokli. Dēls atbraucis no pozīcijām meklēt taisnību. Šo ziņu sniedz “J.,S.” pēc B. dēla nostāstiem. Vai tad triju dēlu mātei, kas visi ir karā, tiešām būtu jāpaliek bez pajumtes?

“Dzimtenes Ziņas”

Ir novērots, ka lauku iedzīvotāji daudzkārt noplēš jumtu salmus, lai tos izlietotu pakaišiem. Tādēļ turam par savu pienākumu aizrādīt, ka šāda rīcība ir nelikumīga un tiek sodīta, jo nekādā ziņā nedrīkst salmu jumtus noārdīt. Attiecīgajām iestādēm uzdots stingri uz tam raudzīties, ka šādas nebūšanas taptu novērstas.

“Rīgas Ziņas”

Īsts pavasara laiks ir iesācies no 13. marta. Dienas ir saulainas un temperatura līdz 10 gr., bet saulē pat līdz 15 un 18 gr. Naktīs skaidrs un temperatura nenokrītas neko zem 0. Sniegs nokūst ātri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+