×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Bolvos meklē kandžas brūžus! Vēsture atkārtojas jeb ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem

Foto - StockFoto - Stock

“Jaunais Vārds”

Ļaudona. Iztraucētas laulības. 27. martā šejienes luterāņu baznīcā tanī brīdī, kad kāds laulājamais pāris tuvojās altārim, no ļaužu bara izsteidzās kāda jaunava un ar iepriekš sagatavotu smēri notraipīja brūtgānam seju gluži melnu, bet pate mierīgā garā aizgāja. Ceremoniju vajadzēja pārtraukt, kamēr brūtgāns notīras.

Bolvi. Nupat še atkal bij ieradušies divi akcīzes ierēdņi un policijas pavadībā meklēja slepenos degvīna (kandžas) brūžus. Izmeklēja vairākas mājas Kubulos un Medņos, bet neko neizdevās atrast. Ka kandža šejienes apkārtnē tiek izgatavota un dzerta, par to var katru dienu pārliecināties, jo piedzērušos var redzēt visās malās, sevišķi svētdienās.

Jau 36 zādzības pierādītas apcietinātajiem zagļiem Stanislavam Unihovskam, Vasilim Spakovam un Ivanam Kirelusam. Bez vakar un aizvakar uzrādītām zādzībām viņi izdarījuši vēl 6 jaunas. Nozagtās dažādās lietas pārdotas par smiekla naudu tam pašam Lihmanam, pie kura sievas tagad atrasta daļa zagto mantību, bet viņa liedzas zinājusi, ka vīrs pircis tās no zagļiem. Paši zagļi turpretim apliecina, ka viņa to labi zinājusi. Lihmana sieva ir tikai 19 gadus veca un rotājusies ar dažām zagtām zelta lietām, kuras viņai, kā viņa saka, vīrs dāvinājis. Izmeklēšanu pret minētiem zagļiem vēl turpina.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Pazudis tērauda lādiņu vagons. Kara rūpniecības centrālā komiteja griezusies pie ceļu ministra A. F. Trepova ar telegrāfisku lūgumu, lai tas sper soļus bez vēsts pazudušā vagona uzmeklēšanai, kurš bijis lādēts ar asu ieroču pagatavošanai vajadzīgu tēraudu apmēram 300 000 rubļu vērtībā un kurš izsūtīts no Arhangelas jau 2. februārī, bet ceļā nezin kur pazudis. Visi līdz šim spertie soļi zudušā vagona uzmeklēšanai palikuši bez panākumiem. Ceļu ministrs A. F. Trepovs uzdevis ministrijas ierēdņiem spert visārkārtējākos soļus, lai sadzītu pazudušo vagonu.

Maskava. Svētbildes nozagšana. 29. martā aplaupīts agrākā Sv. Sinoda virsprokurora D. Samarina dzīvoklis. Nozagta svētbilde dārgā izrotājumā, kura bijusi izgreznota briljantiem un maksājusi 5000 rubļu. Pēc kāda laika svētbilde atrasta dzīvokļa tuvumā, bet bez briljantu izrotājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+