×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Ar diližansu uz zoodārzu. Ko avīzes rakstīja 8. aprīlī pirms 100 gadiem?

24sept_zoo_POL

“Rīgas Ziņas”

Zooloģiskais dārzs. Vienīgā un labākā pastaigāšanās rīdziniekiem pa svētkiem ir gājiens uz zooloģisko dārzu. Starp citu, publikas vērību vērš uz sevi dārzā rubeņu rubināšana un divi jauni lāči. Uz dārzu brauc 2 tramvaji: zilais nr. 6 un zaļais nr. 2. 6. tramvajs apstājas pie meža, pa kuru iznāk skaista pastaigāšanās līdz zooloģiskam dārzam. 2. tramvajs brauc līdz Lāču ielas galam, no kurienes svētku dienās ik ¼ stundas brauc diližanss līdz pašam zooloģiskam dārzam.

Pirmmācības skolotāju kursi. 5. aprīlī Anciferova vadībā notika mācības biroja sapulce, kurā apsprieda jautājumu par sieviešu skolotāju sagatavošanu uz pirmmācības skolotāju vietām. Nolēma šovasar organizēt neilgus pedagoģiskus kursus priekš sievietēm, kas beigušas vidus skolas vai arī ieguvušas pirmmācības skolotāja tiesības, nolikdamas sevišķu eksāmenu, bet nav baudījušas specielu pedagoģisku izglītību. Kursus varēs sarīkot ne vien skolu priekšniecība, bet arī zemstes, pilsētas biedrības un privātpersonas. Kursu ilgums būs 6 nedēļas.

“Jaunās Pēterpils Avīzes”

Jaunais Pēterpils teātris. Otros Lieldienas svētkos, 11. aprīlī, pulksten 1,5 dienā Pollaka kursu zālē izrādīs E. Rozenova komēdiju “Nelaimīgais runcis”. E. Rozenova vārds nav latviešiem svešs, viņa populārā luga “Ogļraktuvēs” ir apstaigājusi visas skatuves, visur atrazdama siltu piekrišanu. “Ogļraktuvēs” E. Rozenovs attēlo dziļu reālu dzīves traģismu, turpretim “Nelaimīgā runcī” izskan asa satīra un smiekli. Šī luga ir viena no vērtīgākajām komēdijām latviešu valodā. Rozenovs ir skatījies dzīvē un ar mākslinieka roku attēlojis ļaužu komiskās puses. Lugas komiskais sarežģījums tinas ap nabaga zeļļa Nemerķeļa runci, kurš, no visiem vajāts, izdara vislielākās pārgalvības, caur to visu lugas komismu vēl vairāk sarežģīdams. Lugā daudz komiskas situācijas un komiski tipi. Uzvezdams šo lugu, Jaunais Pēterpils teātris grib dot publikai īstus, patiesus smieklus, bet ne banālus jokus. Griežam publikas vērību uz šo Rozenova darbu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+