×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. maijs, 2016
Drukāt

Par ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 20. maijā

Foto - LETAFoto - LETA

“Līdums”

Mazi klejotāji. Pirms dažām dienām Valkā ieradās trīs puikas, bēgļu bērni, kas bijuši uzņemti Elvas bēgļu bērnu patversmē. Viņiem apnikusi dzīve patversmē un tāpēc tie ar spirgtajiem pavasara vējiem devušies paklejot pa pasauli. Šejienes Bēgļu apgādāšanas komitejas birojā tie uzdevuši, ka gājuši meklēt darbu, patversmē bijis garlaicīgi. Mazos klejotājus Valkas bēgļu apgādāšanas komiteja nosūtīja atpakaļ uz Elvu sava cilvēka pavadībā.

“Rīgas Ziņas”

Ķeizariska augstība, lielkņaze Marija Pavlovna, Viskrievijas sanitātes un ugunsdzēsēju savienības aizgādne, atbrauca īpašā vilcienā naktī uz 19. maiju Rīgā un pārraudzīja vakar vietējās ugunsdzēsēju komandas un sanitātes nodaļas. Plkst. 10 dienā pie Rīgas Krasta stacijas sapulcējās minētās komandas un nodaļas parādes uniformās ar saviem automobiļiem, pajūgiem un piederumiem. Ķeizarisko augstību sagaidīja iznākam Vidzemes gubernators, vietējā garnizona un sanitātes priekšnieks, pilsētas ugunsdzēsēju priekšnieks ar savu vietnieku, komandu brandmeistari un sanitātes nodaļu priekšnieki. Pēdējie apsveicināja ķeizarisko augstību ar īsām uzrunām, pasniedzot vienu sarkanu un vienu baltu rožu kušķi. Ķeizariskā augstība pateicās un pieņēma raportu, pēc kam noturēja smotru. Pirmie brauca ugunsdzēsēju un sanitātes automobiļi un pēc tam pajūgi, sākumā lēnām un pēc tam pilnā spēkā. Pēc smotra ķeizariskā augstība izteica savu atzinību par visu ierīcību un atvadījās.

Divu automobiļu sadursme. 18. maijā plkst. 12 dienā Aleksandra bulvāra un Dzirnavu ielu stūrī automobilis sadūrās ar kādu pasažieru automobili tik spēcīgi, ka pēdējo aizveda līdz trotuāram, kur tas apgāzās pret ielas laternas stabu un stipri sabojājās. Laimīgā kārtā abi automobiļu šoferi palika veseli, bet kāda garāmgājēja drusku ievainota. Tā uzdevās par Mariju Meimani no Ģertrūdes ielas nr. 14 un tās ievainojumi bija tik neievērojami, ka tā atteicās pat no ārsta palīdzības un aizgāja uz mājām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+