×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 8. jūlijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

“Baltija”

Kauja attīstās. Pilsētas ārkārtīgi drudžainā ārējā dzīve liecina, ka pārdzīvojam izšķirošus mirkļus. Pastāvīgi pienāk ievainoto sūtījumi un gūstekņi. Patlaban karstākās cīņas norisinās Doles salas rajonā, kur vācieši esot sakopojuši visus brīvos spēkus. Vispārīgi par lielo cīņu gaitu un panākumiem pienāk iepriecinošas vēstis, kuras Rīgas iedzīvotāju vairumam liek raudzīties ar paļāvību nākotnē.

Pāvuls Jurjāns no Organizācijas Komitejas pieņemts par Bataljonu galveno kapelmeisteru. Tagad jau pie visiem Latviešu Strēlnieku Bataljoniem ir nodibinājušies savi orķestri un katram orķestrim ir savs kapelmeisters. Pāvula Jurjāna rokās būs koncentrēta visu Bataljonu orķestru pārzināšana un galvenā vadība.

 

“Līdums”

Mālupē. 2. jūlijā mums uznāca liels pērkona negaiss ar lietu un krusu. Pērkons iespēra muižas meža kalpu šķūnī, to aizdedzinādams. Īsā laikā nodega divi rindas muižas meža kalpu dzīvokļi ar visām saimniecības ēkām. Dzēst nekā nepaspēja ūdens trūkuma dēļ, un kalpi no savas iedzīves nekā neizglāba. Vairākas ģimenes tagad ir pilnīgi tikai ar to, kas acumirklī bij mugurā. Vai kāda biedrība nevarētu mazināt viņu postu, sarīkodama tiem par labu kādu izrīkojumu? Arī muižai pienāktos ko darīt, jo tai par ēkām zaudējumu nav: visas bij apdrošinātas par pilnu vērtību.

 

“Jaunais Vārds”

No armijas rajona izraidīts. Uz IV armijas komandiera pavēli no 15. jūnija Viskrievijas Pilsētu savienības kalpotājs – Ķeizarienes Katrīnas II Kalna Institūta students Lācis izraidīts no armijas kara rajona par to, ka publiskā vietā nelabvēlīgi izteicies par krievu armiju un Krieviju, paļājis krievu kultūru, bet vācu teicis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+