×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 5. augustā

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

“Jaunais Vārds”

Dauguļi. Šovasar ir tik daudz putnu saradušies kā vēl nekad. Sevišķi daudz ir vārnu un kovārņu, kuru milzīgie bari rudzu druvas krietni nomaitājuši. Arī dzegužu, lakstīgalu un citu dziedātāju putnu ir daudz vairāk kā citās vasarās. Domājams, ka putnus te atbaidījis kara troksnis.

 

“Līdums”

Bērni ciemā. Aizvakar un vakar Valkas bēgļu apgādāšanas komitejas Bērzmuižas patversmes bērni savu skolotāju un audzinātāju pavadībā bija ieradušies Valkā ciemā pie saviem vecākiem un savas audžu mātes – Valkas bēgļu apgādāšanas komitejas. Starp bērniem dažs tikai gadus 5 vecs. Izciemojušies viņi vakar atkal savos vieglos vasaras uzvalkos tāpat basām kājām devās atpakaļ uz patversmi. Bērni labā uzraudzībā un gādībā par vasaru tā atspirguši, ka ne pazīt vairs nevar. Paldies Dievam, ka bērniem apgādātāja ir gādīgā Tatjanas komiteja un viņiem vismaz šim brīžam nedraud tāds pats liktenis kā pārējiem bēgļiem.

 

“Baltija”

Gavēņu dienas. Rīgas pilsētas valde iesniegusi Vidzemes gubernatoram un kara valdei lūgumu, kurā aprāda, ka, ievērojot pilsētas tagadējo stāvokli, “gavēņu likumu” ievedot, var celties dažādas un smagas sekas. Pilsētas valde aizrāda, ka ne pašā Rīgā, nedz viņas apkārtnē nav pietiekoši daudz sakņu dārzu un bez tam pilsētā par maz sakņu un dārzāju. Pievešana pa dzelzceļu pilsētā pēdējā laikā aprobežota, kādēļ nevar sagaidīt svaigus produktus no tālākas apkārtnes. Tādēļ pilsētā nebūs citu uzturas līdzekļu, ko lietot aizliegtās gaļas vietā. To ievērojot, pilsētas valde lūdz pagaidām atlikt minētā likuma ievešanu Rīgā.

 

“Rīgas Ziņas”

Rīgas dārzi un suņi. Rīga ir slavena savu skaisto dārzu dēļ – bet arī suņu ziņā Rīga esot tik slavena, ka tikai Konstantinopole varot ar to suņu vairuma ziņā sacensties. Bet dārzi un suņi tikpat labi kopā sader kā uguns un ūdens: suņi dārzu lielākie ienaidnieki. Tie izkasa zālienus, sevišķi jaunos sējumus, sabradā, salauž un apgāna puķes un dažādus citus augus, no kam daudz gleznākās sugas nobeidzas. Neko nelīdz, ka stāv apstādījumos izsludināts: no maija līdz oktobrim drīkst suņus tikai pie pavadas dārzos līdz ņemt. Rīgas “spizeri” šos noteikumus vienkārši neievēro un laiž savus “cēzarus” un “kāravus” vienkārši pa dārziem “amizēties”. Ne tikvien dārziem suņi kaitē, bet tie apdraud arī iedzīvotājus ar trakuma sērgas briesmām. Lai lasītāji nedomā, ka šo rindiņu rakstītājs ir kāds visu suņu ienaidnieks. Tā nav, katrs suns, kas sargā savu sētu, pelna godīgi savu maizi un nevienam kaiti nedara. Turpretim šie dažādie istabu greznības suņi apgāna ielas stūrus, trotuārus un bez tam vēl posta dārzus. Pret šiem ir jāved karš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+