×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 14. oktobrī

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

“Jaunais Vārds”

Sausus zarus pilsētas mežu valde līdz šim atļāva mežos uzlasīt Kurzemes bēgļiem kurināšanai, bet tagad kara iestādes to uz stingrāko noliegušas. 11. oktobrī bēglis Belte bija nobraucis uz mežu pēc žagariem, bet, ar vezumu atpakaļ braucot, to pie dzelza tilta nostādītie sargi apturēja un pavēlēja žagarus izkraut, paskaidrodami, lai griežoties pie komandanta pēc atļaujas, jo bez tādas atļaujas esot aizliegts žagarus izvest. Būtu ļoti teicami, ka tiktu izziņots, pie kāda komandanta īsti bēgļiem pēc šādām atļaujām jāgriežas.

 

“Dzimtenes Vēstnesis”

Kukuļošana. Kāds Ivans Pusvaišķis mēģinājis piekukuļot Maskavas ārīgas 1. policijas iecirkņa uzraugu Kon­dratu ar 10 r., lai tas nesastādītu pret viņu protokolu par reibinošu dzērienu pārdošanu, bet Kondrats nodevis naudu savai priekšniecībai un sastādījis protokolu. Nauda iemaksāta 30. septembrī Rīgas rentejā Vidzemes vispārējai aizgādniecībai par labu.

 

“Rīgas Ziņas”

Pilsētas policijmeistars iekārto iedzīvotāju un viņu mantas drošības labad pastāvīgas policijas patruļas, kurām jādežurē katrai savā iecirknī laikā no 1. oktobra līdz 1. martam no plkst. 10 vakarā līdz 6 rītā, bet laikā no 1. marta līdz 1. oktobrim – no plkst. 11 vakarā līdz 5 rītā. Katrā patruļā jābūt vismaz iecirkņa uzraugam vai vecākam policijas kārtībniekam ar diviem policijas kārtībniekiem, bet ja vajadzība – arī vairākiem. Ārpus pilsētas centra vēl organizētas īpašas jātnieku patruļas. Patruļu pienākums ir pārraudzīt policijas nakts dežūras uz ielām, neapdzīvotus namus, sevišķi dzelzceļu un kareivju tuvumā, aizdomīgus dzīvokļus un naktī uz ielām sastaptu kareivju un privātu cilvēku dokumentus.

 

“Līdums”

Uz vairāku bitenieku aizrādījumu Centrālbiedrības biškopības instruktoriem kursos un priekšlasījumos par labu bišu stropu lielo trūkumu un kara apstākļu dēļ pārtraukto Dadan-Blata stropu izgatavošanas atjaunošanas vajadzību Rīgas Centrālbiedrības Biškopības sekcijas tiešā uzraudzībā sekcija paziņo biteniekiem savu nodomu izgatavot šinī ziemā partiju Dadan-Blata stropu ar visām plakanajām sienām un grīdu Priekuļu muižas darbnīcās. Tālab sekcija lūdz biteniekus piesūtīt sekcijai pasūtījumus uz stropiem līdz 20. novembrim. Stropi maksās gabalā 12 rbļ., un par katru stropu jāiemaksā 5 rbļ. rokas naudas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+