Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
15. maijs, 2015
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu ­avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 15. maijā

Foto-LETAFoto-LETA

Dzimtenes Vēstnesis. Aizdomīgas dejas skolas. Novērots, ka dažās dejas skolās un kursos sarīko naktīs līdz plkst. 12 un pat vēlāk jautrības vakarus uz dejas mācības stundu rēķina, pārdodot pat ieejas biļetes, bet bez labdarības markām. Tagad policijai uzdots raudzīties, ka tas vairs turpmāk nenotiek un ka dejas mācības stundas nepārsniedz vēlāk par plkst. 10 vakarā.

Līdums. Gaujenes bezmaksas bibliotēkas biedrībā “Voldemar” skolā otros Vasaras svētkos izrādīja Blaumaņa skatu lugu “Ugunī”. Apmeklēts bija pa pilnam. Izrāde bij pavisam neapmierinoša. Afišās bija teikts: pēc izrādes deja, bet to policija bij aizlieguse. Atlikums Sarkanam Krustam.

Jaunais Vārds. Rīgas jūrmalā saules vannām šovasar jūrmalas smiltīs no­dalīšot īpašas vietas vīriešiem un sieviešiem atsevišķi.

Ielu nosaukumi uz tāpelītēm tagad tikai krievu valodā, jo latviešu uzraksti nostrīpoti līdz ar vācu uzrakstiem. Bet kvītes par peldu nodokļiem vietējā policija vēl izdod drukātas krievu un vācu valodās. Vismaz Karlsbades policijā tādu pag. nedēļā saņēmu. Vasarnīcas tukšas. Malka un pārtika diezgan dārgi, un sevišķi no vajadzīgākām pārtikas vielām maza izvēle, jo pieprasītāju mazuma dēļ arī maz pievedēju. Cenas par vasarnīcām sāk jau krist.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+