×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 22. maijā

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Dzimtenes Vēstnesis. Sakarā ar štempelnodokļa paaugstināšanu daudzās iestādēs radušās šaubas par to, ko uzskatīt par papīra loksni, par ko ņem štempelnodokli. Valdības senāts kādā lietā paskaidrojis, ka, aprēķinot štempeļnodokļa lielumu, jāuzskata par lapas pusi katras 25 rindas. Ja rindu skaits lielāks, tad štempelnodoklis piemaksājams.

Ņevas Viļņi. Iet baumas, ka Lubānas muižas pilnvarnieks fon Felkerzāms, braucot ar motorlaivu, pie Stukmaņiem arestēts. Stāsta, ka uz zaldātu saucieniem, lai brauc uz malu, lielkungs nemaz neklausījies, bet, kad zaldāti izkūpinājuši pāra reizes gaisā garo vectēva pīpi, tad gan nobijies un zils melns no dusmām piebraucis pie malas. No šādiem fāterlandiešiem ceļas mums aizvien lielas nepatikšanas. Pavisam šādu motorlaivu Lubānas muižai ir divas. Katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram muižas kundziņi braukā pa Aivieksti, pļurkšķina ar saviem motoriem un biedē braucēju zirgus, jo ceļš lielu gabalu iet paralēli upei.

Jaunās Latviešu Avīzes. Automobiļa klizma. 18. maijā Kurzemes gubernators ar vairākiem kroņa ierēdņiem automobilī braucis no Jelgavas uz Rīgu. 15. verstē no Rīgas automobilis uzskrējis uz dzelzs barjeras, pie kam tika sadragātas automobiļa priekšējās daļas. Gubernators un automobilī sēdošie ierēdņi palika pilnīgi sveiki.

Rīgas Ziņas. Baldones sēr­avotu sezonu atklās 28. maijā. Kūrortu ārsts Dr-s Zilberts jau apmeties Baldonē uz dzīvi. Vasarnieki sāk jau ierasties. Automobiļu satiksmes jautājums starp kūr­ortu un Ikšķiles staciju atrodas vēl Daugavpils augstākās kara administrācijas caurskatīšanā. Baldones kareivju un oficieru sanatorijas šonedēļ sagaida ievainotos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+