×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 12. jūnijā

Foto: LETAFoto: LETA

Tramvaja sliedes.

“Dzimtenes Vēstnesis”. Tramvaja ziņas. Šogad tramvaju valde bij nolēmusi likt dubultas sliedes pa Marijas ielu. Kā mums ziņo, tad šis projekts šogad atmests, jo grūti dabūt vajadzīgo materiālu un pagatavot sliedes. Jaunā līnija, ko tagad būvē pa Suvorova ielu no Matīsa ielas līdz Aleksandra ielai, būs arī ar divkāršām sliedēm.

 

“Jaunās Latviešu Avīzes”. Par apstākļiem Liepājas apkārtnē sniedz ziņas kāds Pērkones pagasta saimnieks, kas ieradies Rīgā. Pēdējās dienās Liepājas apkārtnē jūrmalā vētra izskalojot lielā skaitā noslīkušus govslopus. Prūši sakot, ka uz jūras gājis bojā kāds vācu transporta kuģis, kurš ar rekvizētām govīm, aitām un cūkām devies no Liepājas uz Vāciju. Liepājnieki zin stāstīt, ka kādu dienu tvaikonī aizvestas ap 800 govis. Kuģi jūrā nogremdējuse mūsu zemūdens laiva. No kuģa personāla neizglābies neviens, tāpat galu dabūjuši visi lopi. Liepājā sadzītas ap 3000 govis. Stipras baumas izplatītas, ka ar to pašu kuģi tikuši vesti uz Vāciju arestētie Liepājas apkārtnes mežu mežsargi un ka tie arī gājuši bojā.

 

“Rīgas Ziņas”. “Feniksa” fabrikā pēdējā laikā stipri vairojušies darbi, sevišķi pie vagonu pagatavošanas. Neilgi tika nobeigta virkne pasažieru vagonu, kas jau nosūtīta pēc piederības. Nupat pabeigts lielāks skaits preču vagonu vietējiem dzelzceļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+