×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Par ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 10. jūlijā

Foto no Latvijas Nacionālā arhīva krājumaFoto no Latvijas Nacionālā arhīva krājuma

“Dzimtenes Vēstnesis”, 1915., 10. jūlijā

Aiz kara tuvuma un ar to savienotiem apstākļiem ir radusies stipra vajadzība, ka katrs apgādā sevim jau laikus pasi. Kamēr līdz šim, uz vietas dzīvojot, ar vienu pasi varēja iztikt vesela ģimene, tagad ikkatram pieaugušam dzimtes loceklim jānodrošinās ar savām personas apliecībām.

Kāda nezināma sieviete ar gadus 9 vecu puiku iegājuši vakar no rīta Stanislavas Blūmas dzīvoklī Karlīnas ielā nr. 8/5 un vēlējušies īrēt istabu. Kamēr sieviete apskatījusies istabas, puika nozadzis otrā istabā zelta lietas par 1180 rbļ. Zādzību pamanīja tikai pēc tam, kad abi jau bija aizgājuši.

Riteņbraukšanas biedrība “Mars”, izjuzdama fiziski attīstīta, izturīga un drošsirdīga cilvēka lielo nozīmi tagadējos apstākļos, šogad jo sevišķi piegriež uzmanību sporta sacīkstēm: riteņbraukšanā, skriešanā, lekšanā un mešanā. Visi augšminētie sporta veidi ne tikvien spīdoši izrādījušies par derīgiem aktīvā karaspēkā, bet arī mūsu tagadējā dzīvē un notikumos. Svētdien, 12. jūlijā, pulksten pustrijos dienā biedrība sarīko savā dārzā Pēterpils šosejā 22 lielas atklātas sacīkstes kā sagatavošanos Rīgas sportistiem uz Viskrievijas “meistara” sacīkstēm Maskavā.

Līdums, 1915., 10. jūlijā

Subate. Atzīmējams kā nepiedodama nolaidība, ka Subatē nav publiskas akas un pat atejas vietas. Redzēju lielu ļaužu drūzmēšanos, eju palūkoties, kas notiek: stāv resns kungs ar platu vēderu un ērgļa degunu, plātās rokām un kliedz: “Dum ļaud, voi’t jūs neredz, ka te takš manas istabas log? Dzen projām sav ķēv!” Viņam blakus kāds izdēdējis baskājis ar lielu nūju grasās cirst zirgam pa galvu. Izrādās, ka tirdzenieki pa vecam paradumam nostādījuši savus vezumus pret minētā kunga logiem, kas iziet uz tirgus laukumu, bet kungam nepatīk, ka baura zirgs stāv viņa logam pretī – un triec šo projām. Tiešām Subatē vēl dzīve kā 50 gadus atpakaļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+