Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
14. februāris, 2012
Drukāt

Pirms 1170 gadiem, 842. gada 14. februārī,

14feb_zverests_2

Rietumfranku valsts karalis Kārlis II Plikgalvis un Austrumfranku valsts valdnieks Ludvigs II Vācietis deva tā saukto Strasbūras zvērestu, kas ir senākais līdz mūsu dienām saglabātais dokuments, kurā atrodama vecfranču jeb romāņu valoda.

 

Šī apstākļa dēļ 14. februāri dažkārt dēvē par franču valodas dzimšanas dienu. Rietumeiropas viduslaiku vēsturē plaši pazīstamā Strasbūras zvēresta otrā daļa ir rakstīta senaugšvācu valodā. Šajā dokumentā nākamās Francijas un Vācijas karaļi solīja sadarboties.

 

«LA» raksta vēsturi

2002. gada 14. februārī “Lauku Avīze” raksta: Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga pēc atgriešanās no sarunām Vašingtonā: “Dažs labs no Amerikas senatoriem, kas vēl pagājušajā gadā nebija pārliecināts, vai Baltijas valstis jāiekļauj nākamajā NATO paplašināšanas kārtā, savas domas ir mainījis. Atbalstītāju pulks ir krietni paplašinājies. Taču darbam ir jāturpinās. Tā ir politiska cīņa, ir jāpārliecina liels skaits cilvēku, sevišķi senatori.”

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+