×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Pirms 70 gadiem Gotlandē ieradās baltiešu bēgļu laivas (5)

Okupācijas muzeja fotoOkupācijas muzeja foto

Sestdien, 13. septembrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis piedalīsies piemiņas ceremonijā Slītes ostā, Gotlandē, atzīmējot 70 gadus, kopš tur Otrā pasaules kara izskaņā ieradās baltiešu bēgļu laivas, portālu LA.lv informēja Ārlietu ministrijā.

1944. gada rudenī, bēgot no kara un izsūtīšanas, tūkstošiem Baltijas valstu iedzīvotāji devās laivās pāri Baltijas jūrai, nonākot Gotlandes krastos. Šī notikuma 70. gadadiena tiks atzīmēta 13. septembrī Slītes ostā ar izbraucienu jūrā Zviedrijas robežsardzes kuterī KVB 047.

Latvijas vēstnieks Zviedrijā Gints Jegermanis un Latvijas goda konsuls Gotlandē Egils Linge nolaidīs jūrā vainagus tiem, kas krastu tolaik nesasniedza.

Ceremonijā piedalīsies arī igauņu kopienas un vēstniecības pārstāvji, Gotlandes gubernatore Sesilija Šelīna Seidegorde, Gotlandes lēņa pārvaldes priekšsēdētājs Oke Svensons, Gotlandes bīskaps Svens Bernhards Fasts, pārstāvji no pašvaldības, kā arī citām vietējām organizācijām.

Septiņdesmitgade tiks atzīmēta arī Stokholmā 27. septembrī ar koncertu un aizlūgumu Jēkaba baznīcā, kurā piedalīsies Stokholmas Latviešu koris. Vistiešākās tā laika liecinieces – zviedra Dāvida Holmerta fotogrāfijas – tiks izstādītas Stokholmas Igauņu namā un izstādes atklāšana paredzēta 18. septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Paldies, ka atceras, kas notika pirms apm. 70 gadiem. Tas jazin! Vel vairak latviesu beglu un karaviru nonaca Vacija. Ta bija daleji drupas un izmisuma. Tapat ka musu vecvecaki, vecaki. Neatceros, biju 3 g.v. Bet bijam brivia, kura uzaugam, kaut ari beglu nometnes (lidz pat 1961).
  Paldies LA par musu tautas liktengaitu skaidrosanu – liels darbs Latvija – vel ilgi.
  Aija Ebdene, Latvija – Vacija

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Par mani vecāki ļaudis par tādiem kā tu teica, ka uz lietām viņš ir skatījies caur aizsvīdušu pirts logu! Zviedri bēgļus neizdeva!!! Kaut ko kaut kur par kaut ko esi pa ausu galam dzirdējis, taču sapratis gan neesi!

  • Nesaprotu- ko neizdeva??? Atbildēt

   Izdeva gan tadus beglus kuri Zviedrija ieradas legionaru uniformas……. Un par to laikam kaut cik nesen pirms daziem gadiem ari Zviedrijas karalis esot atvainojies.

 3. vai atzīmēs arī to dienu, kad zviedri viņus izdeva krieviem?

 4. mans klasesbiedrs pārdzīvoja, ka viņa tēvs netika prom: “vismaz puse no manis būtu ārzemēs!”!

Draugiem Facebook Twitter Google+