×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. septembris, 2015
Drukāt

Pirms apkures sezonas sākuma aicina iztīrīt dūmvadus (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi sagatavoties apkures sezonai – iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un ierīkot dūmu detektorus, aģentūru LETA informēja VUGD.

Ik gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanas izraisītām problēmām – neiztīrītiem dūmvadiem, bojātām apkures ierīcēm un nepareizu apkures ierīču lietošanu.

Kā liecina VUGD informācija, 2014.gadā tika reģistrēti 1020 ugunsgrēki, bet šogad jau 578 ugunsgrēki, kuru iespējamais iemesls bija neiztīrīti dūmvadi, nepareizi izbūvētas vai bojātas apkures sistēmas, kā arī to ekspluatācijas noteikumu pārkāpumi. Apmēram puse no šiem ugunsgrēkiem izceļas nepareizas apkures ierīču lietošanas dēļ. Šajos ugunsgrēkos pagājušajā gadā gāja bojā deviņi cilvēki, bet cieta 31 cilvēks.

Savukārt šogad ar apkures problēmām saistītos ugunsgrēkos gājuši bojā jau 16 cilvēki, bet cietuši 20 cilvēki. Ugunsgrēkus, kuros cieš vai iet bojā cilvēki un tiek bojāts īpašums, var novērst, regulāri veicot dūmvadu tīrīšanu un apsekojot apkures ierīču tehnisko stāvokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nevis aicināt vajag, bet tīrīt un par to kasēt ja paši nedara noteiktā laikā.

  2. Bet likumu pieņemt, kad ja ir dumvads, tad tas jātīra obligāti 1 gadā, bet ja izmanto 2gadā slabo. Juridiskām personām tas ir sakārtots, bet privātie staigā zaļā pļavā…un priecājās kā deg mājas

Draugiem Facebook Twitter Google+