×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
11. augusts, 2017
Drukāt

Pirms atklāt kārtis, vērtēs iespējamo kaitējumu (2)

Saeimas deputāts Andrejs Judins. Foto - LETASaeimas deputāts Andrejs Judins. Foto - LETA

Nacionālā apvienība (NA) varētu atbalstīt “Vienotības” frakcijas deputāta Andreja Judina priekšlikumu pieņemt likumu par “oligarhu lietas” materiālu publiskošanu.

“Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēl apspriedīs šo ideju. Tikmēr premjers Māris Kučinskis (ZZS) intervijā LNT pret Judina ierosinājumu paudis kritisku attieksmi, sakot, ka krimināllietas nedrīkst pārvērst par realitātes šoviem.

“Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa norādīja, ka, ja Judins nāks ar šādu ierosinājumu, tad tas tiks skatīts frakcijas sēdē. Deputāta priekšlikums esot novatorisks, un esot jāizvērtē, vai, radot precedentu krimināllietas materiālu publiskošanai, netiks nodarīts kaitējums tiesiskumam.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis par Judina priekšlikumu izteicās, ka “jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas un jo tālāk ejam, jo oriģinālāks izpildījums”. Kad būs formulēts Judina priekšlikums, par to varēs lemt politiskā spēka frakcijas tuvākajā sēdē.

Brigmanis konceptuāli esot atvērts atklātības pieejai un neesot pret to. Viņš pieļauj, ka šādu ideju varētu vispārināt, publicējot arī citas lietas, kas interesē sabiedrību. Politiķim radies jautājums, kāpēc nevarētu publiskot informāciju par balsu pirkšanas skandālu par labu “Vienotības” deputātam Latgalē, kriminālprocesa materiālus par “Krājbankas” un “Parex” bankas krahu, kā arī citiem līdzīgiem gadījumiem. Tāpēc nepieciešama konsekvence, skaidra mēraukla un kritēriji, pēc kuriem tiktu noteikts, kas tiks publiskots. Tāpat esot jāsaprot, vai tā ir starptautiskā prakse un ko par šādu pieeju saka tieslietu eksperti.

NA gan atbalstītu šādu likumprojektu, un politiskais spēks esot gatavs līdzdarboties tā izveidošanā, sacīja apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. KĀPĒC jābaidās publicēt ”oligarhu lietas” materiālus??? Laikam NE PA JOKAM SATRAUKUŠIES??? KĀDU REALITĀTES ŠOVU SASKATA PREMJERS??? NESAPROTU!!!
    VIENĪGI BAIDOS, ka nebūs KO PUBLICĒT, JO SUDRABA VAR LIETAI LIKT IET CITU CEĻU!? DOMĀJU, KA NE VELTI VIŅU TIE 4 KADRI IEVĒLĒJA VADĪT IZMEKLĒŠANAS KOMISIJU?! Kuru vēl ievēlētu vadīt izmeklēšanas komisiju, ja viņa vārds būtu minēts lietā, pie tam tik vienbalsīgi?????????????

  2. Apnicis tas Viņķeles kompanjons Judins.

Draugiem Facebook Twitter Google+