×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Pirms “Ausmas” goda seansa Pakalniņas filma saņēmusi vēl trīs balvas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot Lailas Pakalniņas spēlfilmas “Ausma” nonākšanu Eiropas Kino akadēmijas (EFA) šāgada 50 labāko pilnmetrāžas filmu sarakstā, 12. septembrī plkst. 19 kinoteātrī “Splendid Palace” filma “Ausma” tiks izrādīta īpašā goda seansā, pauda Nacionālā kinoce.

Dienu pirms šī seansa kļuvis zināms, ka filma saņēmusi trīs balvas festivālā “Kinošok” – balvu par labāko režiju, Krievijas kinopreses balvu un alternatīvās žūrijas balvu, kas tiek pasniegta pirms festivāla.

Eiropas Kino akadēmijas (EFA) šāgada 50 labāko pilnmetrāžas filmu saraksta publiskošana nāca ar patīkamu vēsti Latvijas kinoindustrijai – Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma” iekļauta filmu izlasē, no kuras tiks izvēlētas nominētās filmas Eiropas Kino akadēmijas balvām par gada labākajiem sasniegumiem kinomākslā. Nomināciju saraksts tiks izsludināts novembra sākumā Spānijā, Seviļas kinofestivālā, bet 29. EFA balvu pasniegšana notiks 10. decembrī – Polijā, Vroclavā, šāgada Eiropas kultūras galvaspilsētā.

Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma” starptautisko pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gadā 18. novembrī kinofestivālā “Black Nights” Tallinā, Latvijas pirmizrāde notika 23. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Ausma” ir Lailas Pakalniņas piektā pilnmetrāžas spēlfilma, tā plaši izrādīta un apbalvota arī starptautiskajā vidē un festivālos – Baltijas valstīs, Čehijā, Irānā, ASV, Zviedrijā, Itālijā, Francijā, Meksikā, Ukrainā, Polijā, Krievijā, Serbijā, Slovēnijā un citviet pasaulē.

Nupat saņemta ziņa, ka “Ausmas” balvu kolekciju papildinājušas vēl trīs balvas festivālā Kinošok, kas notiek Melnās jūras krastā, Anapā (Krievija), un dibināts 1992. gadā kā avangarda filmu festivāls.

“Jau pirms oficiālo balvu paziņošanas festivālā “Kinošok” parasti tiek piešķirta alternatīvās žūrijas balva labākajai filmai – par to režisore Laila Pakalniņa esot jau gadiem dzirdējusi, bet nekad neesot pat sapņojusi tādu saņemt,” pastāstīja Nacionālā kinocentra speciāliste Kristīne Matīsa.

Šo mākslinieka Aleksandra Ševčenko veidoto figūriņu Laila Pakalniņa saņēma klātienē, bet pēc tam devās uz Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu Rīgā, kur pičingam bija izvēlēts arī viņas dokumentālās filmas projekts “Karote”. Festivāla “Kinošok” oficiālajā noslēgumā filmai Ausma tika piešķirta arī balva par labāko režiju un Krievijas preses balva.

Kinoteātra Splendid Palace Goda seansā filma tiks demonstrēta ar angļu subtitriem, tāpēc režisore aicina ņemt līdzi arī latviski nerunājošus draugus un radus. Filma ir Latvijas, Polijas un Igaunijas kopražojums, kas tapis ar Nacionālā Kino centra finansiālo atbalstu. Seansa ievadā – tikšanās ar režisori Lailu Pakalniņu, aktieri Vili Daudziņu, skaņu režisoru Anriju Krenbergu un citiem filmas radošās komandas pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+