×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Pirms filmas “Māceklis” seansa varēs iztaujāt Kirilu Serebreņņikovu

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Kirils Serebreņņikovs

Piektdien, 20.janvārī, kinoteātrī “Splendid Palace” pirms Kannu kinofestivālā godalgotās filmas “Māceklis” pirmā seansa ar skatītājiem tiksies filmas režisors Kirils Serebreņņikovs, aģentūru LETA informēja kinoteātrī.

Filma “Māceklis” veidota pēc vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugas, kas Latvijā zināma, jo savulaik režisora Viestura Meikšāna versijā iestudēta Jaunajā Rīgas teātrī. Serebreņņikovs materiālu pārnesis uz mūsdienu Krievijas vidi, izmantojot to kā metaforu mūsdienu cilvēku nespējai sadzirdēt vienam otru un pieņemt atšķirīgās uzvedības un kultūras izpausmes.

Serebreņņikovs Latvijā kļuvis plaši pazīstams ar vairākkārtēju sadarbību ar Latvijas Nacionālo teātri. Šogad kopīgi tiek iestudēta ceturtā izrāde, mūsdienu lietuviešu absurda komēdija “Tuvā pilsēta”, kuras pirmizrāde gaidāma 2017.gada martā. Iepriekš Latvijā ar panākumiem izrādīti un godalgoti Serebreņņikova iestudējumi “Mirušās dvēseles” (2010), “Voiceks” (2012) un “Raiņa sapņi” (2015).

Starptautisku ievērību guvušas tādas režisora filmas kā “Tēlojot upuri”, “Jurģu diena” un “Krāpšana”, kas tika iekļauta Venēcijas kinofestivāla programmā, turklāt tajā piedalījās arī divi latviešu aktieri Guna Zariņa un Artūrs Skrastiņš.

Serebreņņikovs ir desmit spēlfilmu, divu televīzijas seriālu un apmēram 50 teātra izrāžu režisors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+