×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 17. oktobrī

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

No mūsu dzejnieku pāra Aspazijas un Raiņa Jaunais Rīgas teātris saņēmis pirmās dzīvības zīmes kopš kara sākšanās. Pienāca franču valodā telegramma, kurā viņi atzīst tagadējo karu kā krievu un latviešu aizstāvēšanās karu, kas veicinās šo tautu attīstību, un novēl 6 procentus no saviem autoru honorāriem ievainotiem par labu. Beidzas telegramma ar vārdiem: “Imanta celsies augšām!”

Torņakalna Latviešu palīdzības biedrības teātris svētdien, 19. oktobrī, izrādīs pirmo reizi Hermaņa Bāra joku lugu “Koncerts”. Visai atjautīgos vilcienos te raksturota “modernā” laulības dzīve, kurā ne ideālisms, ne dzīves īstenība, bet garīgs tukšums un baudas kāre rada visādas mākslas un sporta cienītājas un cienītājus. Aiz garlaicības tās aizraujas, pie vismazākās sajūsmas tiecas arvienu pēc jauniem piedzīvojumiem un nebeidz šodien cildināt to, ko rītu jau nosoda. Šo maldīgo, vienmēr mainīgo sieviešu baru nu Hermans Bārs rāda spilgtā komisku situāciju virknējumā, kas nepiespiesti un brīvi sagādā daudz jautrības. Sākums pulksten 7 vakarā.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Pilsberģi. Prūšu mīna. Pilsbergas jūrmalā guļ nesen kā izskalota malā ap 5 pēdu gara pūšļa veidīga prūšu mīna ar 5 misiņa krāniem. Mīna no pirmā acu uzmetiena atgādina milzīgu senču teiku varoņu kara vāli ar rokturi un dzeloņainu zveļamo. Šķiet, varonis guļ pats jūras dibenā, bet viņa nāvīgo ieroci kuļ vaidošās jūras putas.

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+